Ege Üniversitesi Tercih Günleri üniversite adaylarına rehber oluyor

  • 0
  • 1.100
Yazı Boyutu:

LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin doğru tercih yapmasına yardımcı olmak amacıyla Ege Üniversitesi(EÜ)’nde “Tercih Günleri” düzenlendi. Tüm fakülte ve yüksekokulların adaylara kendilerini tanıttığı tanıtım günlerinde EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz da gençlerle birlikteydi.
EÜ Merkez Kütüphanesi’nde düzenlenen “Tercih Günleri”ne öğrencilerin ilgisi ilk günden yoğun oldu. Bilgilendirilmeler sırasında gençlerle bir araya gelen Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü ve Genel Sekreter Prof. Dr. Bülent Özkan, stantları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti. Bilgi almaya gelen öğrencilerin genelinin iş fırsatları ve açıkta kalma endişelerinin olduğunu gözlemlediğini söyleyen Prof. Dr. Candeğer Yılmaz stant görevlilerinden gelen öğrencilere Ege Üniversitesi’nin olanaklarını ve fakültelerle ilgili bilgileri en iyi şekilde aktarmalarını istedi.Tercih yapmadan önce Ege Üniversitesi ile ilgili bilgi almaya gelen öğrencilerle konuşan Prof .Dr. Candeğer Yılmaz öğrencilere tercihlerini iyi yapmalarını ve bu kararın kendilerine ait olması gerektiğini belirterek öğrencileri EÜ hakkında bilgilendirdi
“Tercih Günleri” 29 Temmuz’a kadar 08.30-16.00 saatleri arasında öğrencilere hizmet verecek. Tercih günlerinde, öğretim elemanlarınca, üniversite adaylarına tercih edebilecekleri bölümler hakkında ve bu bölümlerin iş imkanları konularında bilgiler veriliyor. Ayrıca öğrencilerin kazanabilecekleri bölümler hakkında bilgi veren tercih robotu da kullanılıyor.İZMİR(Ege Ajans/ Mehmet KARAOĞLU-Emel OTURAK)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv