Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi yeni öğrencileriyle tanıştı

  • 0
  • 1.063
Yazı Boyutu:

Bu yıl Ege Üniversitesi(EÜ) Ziraat Fakültesine yerleştirilen öğrenciler kayıt sırasında dört yıl boyunca kendilerine ders verecek hocalarıyla tanışma imkanı buldular. Kayıt sırasında gerçekleştirilen tanışma programında EÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. F. Akın Olgun, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya İlbi ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Yeşim Saygılı öğrencilere bilgiler verdi. Etkinlikte Ziraat Fakültesinde üst sınıflarda okuyan öğrenciler de hazır bulunarak yeni arkadaşlarıyla sohbet ettiler.
Fakülte Dekanı Prof. Dr. Akın Olgun “Bizler öğrencilerimizin kayıt anından itibaren fakültelerini tanımaları için buradayız. Bunun için her bölümle ilgili kitapçıklar hazırladık ve bunları yeni öğrencilerimize dağıtıyoruz. Öğrencilerimizin yabancılık çekmemesi, daha sıcak bir ortamda yalnızlık hissetmemeleri için çalışıyoruz”  dedi.
Fakülteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, kayıt sırasındaki sıcak karşılamadan memnun olduklarını dile getirdiler.
Etkinlikte fakültenin bölümlerini anlatan kitapçıklar ve broşürlerin dağıtılmasının yanı sıra, öğrencilere ilgi alanları, sağlık sorunları gibi birtakım soruları kapsayan bilgi formları doldurtuldu.İZMİR (Ege Ajans)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv