EGESEM’den kişisel gelişim okulu

  • 0
  • 884
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) gençlerin, kişisel ve akademik gelişimlerini destelemek amacıyla “Kişisel Gelişim Okulu” açmaya hazırlanıyor. 14-18 yaş arası gençlere hizmet vermeyi planlayan proje 5 - 16 Eylül tarihleri arasında Ege Üniversitesi’nde katılımcılarıyla buluşacak.

Gençler, eğitim boyunca başarı için motivasyon ve özgüven sağlama, kişilerarası iletişim becerileri kazanma, kendini tanımaya yönelik yaratıcı drama çalışmaları yapacak. İki hafta sürecek olan kursta öğrencilere Ege Üniversitesi’nin öğretim elemanlarının deneyimlerinden yararlanma fırsatı verilecek. Eğitimin hedefleri arasında katılan öğrencilerin üniversiteyi kazanmadan kampüs yaşamını görmeleri ve üniversite öğrencileriyle sohbet ederek onların üniversite sınavına hazırlanmalarına yardımcı olması planlanıyor. Bu derslerin yanı sıra beden dili, medya okuryazarlığı, Kariyer Koçluğu, gibi derslerin yanı sıra Çoklu Zeka Testi uygulanacak.

Kursta öğrencilerin kurs boyunca eğlenceli vakit geçirmeleri için Foto Maraton, Gökyüzü gözlemi gibi eğlenceli sosyal aktiviteler de yer alacak. Ayrıca; Fotoğrafçılık, Duygusal Zeka Ve Liderlik, Gökbilim, Seramik gibi seçmeli sertifika programları düzenlenecek ve katılımcılar bu programlardan ikisine katılarak sertifika alabilecekler.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv