EGİAD 20 yaşında

  • 0
  • 1.579
Yazı Boyutu:

EGİAD, 20’nci Kuruluş yılı etkinlikleri Onur Toplantısı Karaca Otel’de gerçekleşti. 20’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, düzenlenen “Onur Toplantısı”nda EGİAD’ın  kuruluşundan bu yana katkılarıyla bu günlere taşıyan Danışma Kurulu Başkanları, Kurucu üyeler ile tüm geçmiş dönem başkanları plaketle onurlandırıldı.
EGİAD bayrağını daha ileriye taşımak için var güçleri ile çalışacaklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, 47 kurucu üye ile 20 yıl önce kurulan EGİAD'ın bugün 800 üyesi ile sivil toplum örgütleri arasında Türkiye’de en çok ses getiren kurumlardan biri haline geldiğine dikkat çekerek üyelerine ait 2700 şirket 48 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.  
EGİAD'ın geçmiş dönemlerde olduğu yeni dönemde de İzmir ve ülke için birçok önemli projeye imza atacağını dile getiren Elmasoğlu, “Kalder Bölgesel kalite ödülü bizim için çok önemli. Aday olduk üç yıldır çalıştık. Kalder’in Bölgesel Kalite Ödülü’nü alacağımıza inanıyoruz. 8 ayda ISO belgesini alan derneğimiz bunu başaracaktır. Daha sonraki hedefimiz ise Ulusal Kalite Ödülü. Üyelerimizin bize verdiği destekle bunu da alacağımızdan hiç şüphem yok. İZKA'nın çevre ve turizm programları içinde proje hazırlıklarımızı tamamladık. EGİAD'ın marka tescilini de yaptırdık. Kordon Toplantıları'nın da isim hakkını aldık. Bundan sonra bu özel toplantıları sürdüreceğiz" dedi.
EGİAD olarak Atatürkçü, laik, çağdaş çizgilerinden ödün vermeden yollarına devam edeceklerini söyleyen Elmasoğlu, “20’nci yıl kutlamalardan elde edeceğimiz gelirlerin tamamını da eğitime aktaracağız. Her türlü ihtiyacını karşıladığımız Urla'daki EGİAD İlköğretim Okulu çevreden yoğun ilgi görüyor. 350 öğrencisi olan okula spor merkezi ile ek derslik yaptırmayı planlıyoruz” diye konuştu.
Başkan Elmasoğlu'nun konuşmasının ardından EGİAD'ın 47 kurucu üyesine plaket verildi. EGİAD'ın geçmiş dönem Danışma Kurulu Başkanları Şinasi Ertan ve Kemal Çolakoğlu ile Danışma Kurulu Başkanı Oğuz Tatış'a da plaket takdim edildi. Gecenin sonunda gelen EGİAD'ın 20’nci kuruluş yılı pastası Yönetim Kurulu Üyeleri, Danışma Kurulu Başkanları ve geçmiş dönem başkanları tarafından birlikte kesildi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En büyük 500 sanayici şirketin 131 tanesi Egeli

Aile Şirketlerinde Yönetim Kurullarını Gençleştiriyoruz

2026'da 2 milyar dolar

Körfez Geçişi Çağrısı

Japon devi Torbalı dedi

Mutlu Esbaş’lıların sesi Lüksemburg’dan yankılandı