Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Büyük Adımlar

Çağdaş bir toplum için eğitimde fırsat eşitliğini geliştirmek amacıyla çeşitli projeler ve etkinlikler gerçekleştiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) İzmir Şubesi, topluma değer katmaya devam ediyor. 21 Nisan 2024 tarihinde Maraton İzmir'e katılan ÇYDD İzmir Şubesi, kampanya sonucunda toplam 1.614.367 TL bağış topladı. Bu başarılı kampanya, 6 Mayıs 2024 tarihinde sona erdi ve 136 gönüllü koşucu aracılığıyla 2.353 bağışçının desteğini aldı.

  • 0
  • 254
Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Büyük Adımlar
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Bornova Belediyesi Altındağ Sivil Toplum Yerleşkesi'nde bu hafta sonu düzenlenen "Asuman Yakut Resim & Deniz Mıdıkhan Şiir Yarışması Ödül Töreni" ve Çağdaş Etkinlik Merkezleri & Çocuk Kulüpleri Yılsonu Etkinliği büyük bir coşkuyla tamamlandı.

Çocuklar, arkadaşlık temalı resim ve şiir yarışmasıyla yaratıcılıklarını sergiledi ve çeşitli performanslar gerçekleştirdiler. Etkinlikte, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e şiirler okundu, şarkılar söylendi. Anneler Günü'ne özel "Annemize Türkü" performansı duygusal anlar yaşattı. Etkinlik, Norm Ender'in Cumhuriyet'in 100. yılına özel bestesi "Parla" marşı ile son buldu.

Okuma Yazma Öğrenen Anneden İlham Verici Hikaye

Etkinlikte ayrıca, ÇYDD İzmir Şubesi gönüllü öğretmenlerinden okuma yazma öğrenen Melike Hanım'ın hikayesi öne çıktı. Melike Hanım, okuma yazma bilmemenin hastanelerde ve günlük yaşamda yarattığı zorlukları paylaştı ve Bayraklı Nihal Kulaksızoğlu Çağdaş Etkinlik Merkezi'ndeki gönüllü öğretmenlerin desteğiyle okuma yazma öğrenmeye başladığını belirtti. Bu ilham verici hikaye, izleyenlere hem motivasyon kaynağı oldu hem de duygulandırdı.

Şiir ve Müzik Dolu Bir Akşam Bizi Bekliyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin düzenleyeceği bir başka etkinlik, 16 Mayıs Perşembe günü Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde "Bir Çift Güvercin Havalansa" temalı Şiir Müzik Dinletisi olacak. Üniversiteli gençlerin sahne alacağı bu etkinlik, katılımcılara edebiyat ve müziğin büyüleyici dünyasında unutulmaz bir yolculuk vaat ediyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi, bu tür etkinliklerle gençlerin ve çocukların eğitimine katkı sağlamayı, eğitimde fırsat eşitliği ve laik, bilimsel eğitimin önemi konusunda toplumsal farkındalığı artırmayı hedefliyor. Her bir katkı ve gönüllü desteği, derneğin geleceğe yönelik projelerinde büyük bir değer taşıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv