Eğlenceli eğitimin merkezi EGESEM

  • 0
  • 1.052
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) Eylül ayında gençlerin, kişisel ve akademik gelişimlerini destelemek amacıyla “Kişisel Gelişim Okulu” nu açıyor.  

14-18 yaş arası gençlere hizmet vermeyi planlayan proje 5- 16 Eylül tarihleri arasında Ege Üniversitesi’nde katılımcılarıyla buluşacak. Gençler, kurs boyunca başarı için motivasyon ve özgüven sağlama, kişilerarası iletişim becerileri kazanma, kendini tanımaya yönelik yaratıcı drama çalışmaları yapacak. İki hafta sürecek olan kursta öğrencilere Ege Üniversitesi’nin öğretim elemanlarının deneyimlerinden yararlanma fırsatı verilecek.

Kursun hedefleri arasında kursa katılan öğrencilerin üniversiteyi kazanmadan kampüs yaşamını görmeleri ve üniversite öğrencileriyle sohbet ederek onların üniversite sınavına hazırlanmalarına yardımcı olması planlanıyor. Kişisel Gelişim Okulu’nda öğrencilere başta Hafıza Güçlendirme Teknikleri ve Anlayarak Hızlı Okuma, Yaratıcı Drama, Kariyer Koçluğu gibi ders seçenekleri sunulacak. Bu derslerin yanısıra Beden Dili, Medya Okuryazarlığı, İletişim Becerileri ve Gençler İçin Avrupa Birliği Fırsatları gibi dersler verilecek. Kişisel Gelişim Okulu’nda öğrenciler Fotoğrafçılık, Duygusal Zeka Yönetimi Ve Liderlik, Gökbilim, Ahşap Kaplamalarla Resim Oluşturma, Grafik Tasarım (Görsel İletişim + Photoshop), Seramik Atölye Çalışmaları, Temel Giysi Kalıbı Hazırlanması, Tahta Kalıp İle Baskı, Photoshop İle Giysiler Üzerine Basılacak Grafik Tasarımı Hazırlanması gibi seçmeli derslerden de faydalanacak. Gençler tüm bu derslerin yanı sıra Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer YILMAZ ve iş hayatının liderleri ile konuşma fırsatı bulacak. Ege Üniversitesi

Ege Meslek Yüksek Okulu dersliklerinde düzenlenecek olan kurs, saat 9.00- 17.00 saatleri arasında yapılacak.İZMİR(Ege Ajans)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv