Ekonomi’nin Harvard Gururu

  • 0
  • 1.859
Yazı Boyutu:

İzmir Ekonomi Üniversitesi Akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Gonca Günay, Harvard Üniversitesi’ne kabul edildi. Yüzlerce ismi arkasında bırakarak eğitimi için Fulbright Bursu’nu da kazanan Yrd. Doç. Dr. Günay’ın başarısı İEܒnün göğsünü kabarttı. Kuruluşundan bu yana İzmir Ekonomi Üniversitesi Akademik Personeli olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Günay sevinçli haberi ailesinden önce hocalarıyla paylaştı.
İzmir Ekonomi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini de yürüten Yrd. Doç. Dr. Gonca Günay, geçtiğimiz yıl hazırladığı Örgütsel Adalet ile ilgili projesiyle Harvard Üniversitesi’ne kabul edildi. Harvard Hukuk’un tanınmış isimlerinden Prof. Dr. Max Bazerman ile çalışmalarını yürüteceğini belirten başarılı akademisyen, “ Prof. Dr. Bazerman da Ahlaki Değerler ve Etik üzerine çalışmalar yürütüyor. Ayrıca Harvard Hukuk Fakültesi Müzakere ProgramındaYönetim Kurulu Üyesi. Ben de çalışmamın dışında 2 hafta Müzakere Programında görev alacağım” dedi.
Ocak ayının başında Harvard’da çalışmalarına başlamak üzere Amerikan’ın Boston kentine gideceğini belirten Günay, dönüşte akademik hayatına İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde devam edeceğini açıkladı. Yrd. Doç. Dr. Günay, “Orada edindiğim deneyim ve bağlantılar dönüşümde kendi öğrencilerimin eğitimi için çok faydalı olacak. Prof. Dr. Bazerman’ın uzmanlık alanıyla ilgili kendimi geliştirerek seçmeli dersler ve benzer programlar geliştirmeyi de planlıyorum” diye konuştu.

Fiziksel imkanlar da yaklaşım da aynı
Harvard Üniversitesi’ni daha önce de ziyaret ettiğini açıklayan Günay, Harvard’ı “Her yönüyle çok zengin bir okul” olarak tanımladı. Harvard’ın her şeyden önce bir marka olduğunun altını çizen Yrd. Doç. Dr. Günay, “Aslında fiziksel imkanlar da yaklaşımlar da bizim üniversitemizle aynı. Aynı kitapları okuyoruz. Aynı müfredatı izliyoruz.” diye açıkladı.
Harvard’ın akademisyenlerinin de marka haline geldiğini ifade eden Yr. Doç. Dr. Günay, “Akademik hayatta yayınların pek çoğu Amerikan orjinli. Editörleri bu üniversitelerden gelen isimler. Onlarla iletişimde bulunmak üniversitemiz ve öğrencilerimiz için çok faydalı. Artık biz de o ağın bir parçası olarak biz de varız deme şansına sahip olacağız “dedi.
Başarısının örnek olmasını isteyen Yrd. Doç. Dr. Günay, “Yeni nesil çok zeki. Ancak bilgiyi depolamak yerine hazır olanı kullanıyorlar. Bilgiyi depolamak başarıyı da beraberinde getiriyor” diye açıklamada bulundu.

Yrd. Doç. Dr. Gonca Günay Kimdir?
Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitiren Yrd. Doç. Dr. Günay, yine işletme üzerine yüksek lisansını Koç Üniversitesi, doktorasını ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladı. Kuruluşundan bu yana 2001 yılından beri İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdürdü. Üniversitede birçok idari görevi yürüten Günay, Academy Of Management üyesi. Çok sayıda makale, bildiri, kitap ve dergi çalışması bulunan Günay III. Uluslararası Stratejik Yönetim Konferansı’ndan “En iyi Bildiri” ve TÜBİTAK Matematik Yarışması Teşvik Ödülü sahibi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim