Engelliler doyasıya eğlendi

  • 0
  • 1.273
Yazı Boyutu:

Safiye Nadir Eğitim ve Uygulama Okulu’nda öğrenim gören engelli öğrenciler yeni yıl çayında doyasıya eğlendi. Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Okul Aile Birliği’nin işbirliğiyle düzenlenen yılbaşı çayı özel çocukları coşturdu. Yıl başı çayı Karşıyaka Belediyesi’ne ait Bahçelievler Çok Katlı Pazar Yeri Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yıl başı eğlencesinde okul korosu Türk Sanat Müziği eserlerini başarıyla seslendirirken arkadaşları ve aileleri de koroya hem eşlik etti hem de koroyu alkışlarla destekledi.Koronun ardından sahne alan yerel sanatçılar söyledikleri popüler şarkılarla hem engelli öğrencilere hem de ailelerine keyifli anlar yaşattı. Romantik şarkılara dansla eşlik eden engelli öğrenciler oyun havalarında daha da coştu. Eğlenceye Hamdullah Suphi Tanrıöver İlk Öğretim Okulu’ndaki Engelli Dayanışma Kulübü öğrencileri de katıldı.Çaydan elde edilen gelir okul-aile birliğinin bütçesine aktarılarak engelli öğrencilerin ihtiyaçları için kullanılacak.
Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Hülya Polat amaçlarının engelli insanlarla hayatın her aşamasında birlikte olmak ve bu duyguyu çocuklara ve gençlere yaşatmak olduğunu vurgulayarak; “Yılbaşı gibi özel günlerde de bu beraberliği hep paylaşacağız. Engelli olmayan insanlar nasıl yılbaşı kutlaması yapıyorsa aynı şekilde eğlenmek engelli insanlarımızın da hakkı. Bu “aynı şekilde” eğlenmek olgusunu özellikle belirtmek isterim. Çünkü dansın, şarkının coşkusu ve özel günlerin heyecanı engelli olan veya olmayan her insan için aynı keyfi ve sevinci içerir. Biz de; aynı keyfi ve sevinci yaşamaları için; engelli insanlarımızı diğer insanlarla hep biraya getirmeye ve tüm yaşam platformlarında engellilerin etkin katılımını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tire Kutsan MYO TOSBİ Yerleşkesi hizmete açıldı

Ege otlarıyla dünya birinciliği

Bucalı miniklere diş sağlığı eğitimi

Mikrotelsiz Ekibi, birincilik ödülünün sahibi

Cumhuriyetin 100. yılına yaraşır kutlama

İzu Yarımadası’na ‘İzmir’ dokunuşu