Erasmus K1 153 Gençlik Projesi yaygınlaştırılmaya çalışılıyor

"Engellilerde Cinsel Eğitim (I’M DISABLED BUT I HAVE SEXUAL LİFE)" adlı Erasmus K1 153 Gençlik projesi koordinatörü Dr. Mehmet Önemli, Engelli bireylerin de cinsel yaşamdan keyif alma hakkına sahip olduğunu belirterek, "Bu proje, engelli bireylerin cinsel sağlık ve hakları konusunda farkındalık yaratmayı ve onları güçlendirmeyi amaçlıyor" dedi.

 • 3
 • 990
Erasmus K1 153 Gençlik Projesi yaygınlaştırılmaya çalışılıyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Avrupa'nın 6 farklı bölgesinden engelli gençler, (Türkiye, Fransa İspanya, Hollanda, Makedonya, Bulgaristan) "Engellilerde Cinsel Eğitim (I’M DISABLED BUT I HAVE SEXUAL LİFE)" adlı Erasmus K1 153 Gençlik projesinde buluştu. Proje, engelli bireylerin cinsel sağlık ve hakları konusunda farkındalık yaratmayı ve onları güçlendirmeyi amaçlıyor.

22 Nisan- 30 nisan tarihleri arasında gerçeikleşen projenin ardından aynı projenin izmirin farklı bölgelerinde yaygınlaştırma seminerleri ile devam ediyor. Katılımcılar, cinsel sağlık, ilişkiler ve rıza konularında atölyelere katılacak ve engelli bireylerin cinsellik ve üremeyle ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak diğer faaliyetlere katılacaklar.

Projenin koordinatörü Dr. Mehmet Önemli, Engelli bireylerin de cinsel yaşamdan keyif alma hakkına sahip olduğunu belirterek, "Bu proje, engelli bireylerin cinsel sağlık ve hakları konusunda farkındalık yaratmaya ve onları güçlendirmeye yardımcı olmayı amaçlıayan bu proje, Erasmus+ programı tarafından finanse edilmektedir. Erasmus+ programı, Avrupa'da eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında işbirliğini ve mobiliteyi teşvik eden bir programdır" dedi.

Yorumlar (3)
 • Ayfer Veyselovski

  Ayfer Veyselovski

  Muazzam bir projeydi. Kendimiz ek bilgiler Aldik buna cok mutluyumm Hatta yeni arkadasliklar edindim Umarim boyle engelli bireyler hakkinda ve onalrin cinsel yasami hakkinda daha da fazla proje goruruz. Izmirde cok guzel misafir edildik cok begendik insanlarin samimyeti de cok guzeldi Umarim yeni projelerdr tekrardan. Biryerlerde karsilasiriz

  13 Mayıs 2024 19:39
 • Mehmet Gümüş

  Mehmet Gümüş

  Güzel bir projeydi. Grup uyumu ve birlikte çalışma konusunda oldukça iyi bir ekip oluştu .

  13 Mayıs 2024 15:30
 • Dr. Mehmet Önemli

  Dr. Mehmet Önemli

  Harika bir proje, özel gereksinimli çocukların tam da ihtiyaç duyduğu bir eğitim. Emeği geçen herkese teşekkürler

  13 Mayıs 2024 15:20
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Robotik takıma “Impact Award” ödülü

Yaz dopdolu geçecek

İtfaiye personeline yılan yakalama eğitimi

İlk mezuniyet, ilk heyecan!

DEÜ'ye Mükemmellik Ödülü

Sağlık Bilimleri'nden 250 mezun

Arşiv