Eski eşyaları atmayın

  • 0
  • 1.355
Yazı Boyutu:

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzmirlilere “Eski ev eşyalarınızı atmayın” çağrısı yaptı. Başkan Tartan, sosyal paylaşımı en üst düzeyde destekleyen İzmirlilerin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 464 33 59 numaralı telefonunu arayarak, ailesinden uzakta yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan üniversiteli gençlerin ev eşyası gereksiniminin giderebileceğini söyledi.
Konak Belediyesi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi, üniversiteli gençler için el ele verdi. Öğrencilerin ev eşyaları gereksinimleri için İzmirlilerle köprü olan gönüllü iki kurum, bugüne kadar yüz öğrencinin ev eşyası ihtiyaçlarını karşıladı. Başkan Tartan, İzmir’in sosyal desteklerde öncü olduğunu vurgulayarak, “Ülkemizde bu günlerde ön plana çıkan bireyselliği kırmak adına paylaşımda köprü kuruyoruz” dedi.
Birçok eğitim projesiyle gençlerin yanında olan ÇYDD ile sağlıklı bir çevre yaratmak için atılımları gerçekleştiren Konak Belediyesi, yüksek öğrenim öğrencilerinin ev ihtiyaçlarını karşılıyor. Vatandaşların verdikleri eşyaları değerlendiren gönüllü kurumlar, öğrencilerin taleplerine göre eşyaları evlerine teslim ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İngilizce öğretmenliği bölümünde eğitimini sürdüren Erdal Doğan, 100’üncü şanslı olarak ev eşyalarını teslim aldı. 2 yıldır ev eşyasını tamamlayamadığını belirten Doğan “Konak Belediyesi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği “Hem tüketimi engellemiş, hem de öğrencilerin en büyük ihtiyacını karşılamış oluyorlar” dedi.
Projenin önümüzdeki öğretim döneminde büyüyerek gelişeceğini müjdeleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “100’üncü öğrencinin ev eşyalarını teslim ettik. Vatandaşlardan gelen eşyaların artmasıyla daha çok öğrenci arkadaşımızın evinin eşya ihtiyacı giderilecek. Duyarlı İzmirliler Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin bu örnek projesine destek vereceklerine inanıyorum” dedi.

Üniversitelilere ev eşyası projesi nasıl işliyor:
Ev eşyalarını yenileyen vatandaşlar eski eşyaları atmak yerine, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 464 33 59 numaralı telefonunu arıyor. Verilecek eşyalar Konak Belediyesi ekiplerince evden teslim alınıyor. Eşyalar depolanarak kayıt altına alınıyor. Eşya almak isteyen üniversiteli öğrenciler Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne eksiklerini bildiriyor. Başvuru sırasına göre öğrenciler depodan eksiklerini gideriyorlar. Ekipler öğrencilerin evine eşyaları teslim ediyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Küllerinden yeniden doğdu

158 gıda firmasının 84 tanesi hububat bakliyat yağlı tohumlar sektöründen

Üretim ve eğitimi yeniden planlamalıyız

TİM İlk 1000 Listesinde

İhracatçılar kötü gidişata dur demek istiyor

21 ihracat şampiyonunun 11’i Egeli

Arşiv