EÜ Fen Fakültesi mezunlarını iş yaşamına uğurladı

  • 0
  • 1.991
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi 47. Dönem mezunları Ege Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törenle diplomalarını aldılar.  Fakültenin yedi bölümünden mezun olan öğrencileri aileleri gururla izledi.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr Nadide Kazancı mezuniyet gününün tüm öğrenciler için düğün günü olduğunu belirterek ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda her zaman ilerleyeceklerini söyledi. Cumhuriyet meşalesi yandıkça aydınlanmanın bitmeyeceğinin altını çizen Prof. Dr. Kazancı “Size şimdi son bir ders vereceğim. Ben ve tüm öğretim üyesi arkadaşlarımız gücümüz tükenene kadar sizden sonra gelen nesillere daha iyi koşullarda, son teknolojiyle bilime dair her konuda yardım edeceğimiz konusunda and içiyoruz” dedi.

Öğrencilerin büyük heyecan yaşadığı mezuniyet töreninde konuşan Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süer Anaç “Batıda yer alan üniversiteler yüzyıllardan beri kurumsallaşmış yapılarıyla hizmet veriyor, biz de batı modelini örnek alıyoruz. Yüz elli binin üstünde mezunu ile mavi ve beyaz yakalılar olarak Türk ekonomisine hizmet veren kalifiye iş gücü yetiştiriyoruz. Mezun olan öğrencilerimiz iş dünyasının yeni yüzleri olacaklardır” diye konuştu. Ege Üniversitesinin Türkiye’nin en büyük 3. Üniversitesi olduğunu belirten Prof. Dr Anaç, 1961 yılından buyana faaliyette olan Fen Fakültesi’nin, Ege Üniversitesi’nin en eski fakültelerinden biri olduğunu belirtti.

Tören Grup Loss’un sahne performansıyla devam etti. Fen Fakültesi Orkestrası Grup Loss törene katılanlara keyifli bir müzik dinletisi sundu.  Törenin ilerleyen dakikalarında Prof. Dr Süer Anaç Fen Fakültesi ve Matematik Bölümü birincisi Meltem Erden’e başarı belgesiyle plaketini verdi. Fen Fakültesi ve Matematik bölümü ikincisi Hatice Ünlü’ye başarı plaketi ve belgesini Prof. Dr. Nadide kazancı verirken son olarak Fen Fakültesi üçüncüsü Biyokimya Bölümü mezunu Selvihan Şahine plaketini ve başarı belgesini ise Prof. Dr Vedat Hazaroğlu verdi. Törenin sonunda Fen Fakültesi mezunları keplerini havaya attı.İZMİR(Ege Ajans/ Sevdiye Dönmez)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv