EÜ Ziraat Fakültesi uluslararası işbirliklerini yaygınlaştırıyor

  • 0
  • 886
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi(EÜ) Ziraat Fakültesi tarafından üniversitelerarası işbirliği kapsamında düzenlenen, Force and Torque Measurement ve Field Test of Machinery(Kuvvet ve Moment Ölçümü ve Makinaların Tarla Testleri) adlı seminer, EÜ Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü Toplantı salonunda yapıldı.

Macaristan Szent Isvant Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi İşlem Mühendisliği Enstitüsü Metroloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Karoly Petrockzkı’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya EÜ Ziraat Fakültesi’nden çok sayıda öğretim elemanı katıldı.Doç. Dr. Karoly Petrockzkı, dinleyicilere ölçüm teknikleri ve kullanılan ölçüm araçları hakkında bilgiler verdi.Uluslararası düzeyde kullanılan tarım ölçü ve cihazlarının yanı sıra gerçekleştirilen projeler hakkında  bilgiler verdi.

Amaçlarının iki üniversite arasında eğitim ve proje imkanlarını araştırmak ve işbirliği ile daha iyiye yükselmek olduklarını belirten, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cengiz Akdeniz  “1989’dan buyana işbirliği içindeyiz. Birçok kez uluslararası sempozyumlar düzenlenerek artan sayıda katılım gösterildi. Macaristan Üniversitesinden gelenler, üniversitemizin kültürel ve bilimsel ortamından memnun kalıyor. Bunun önemi, daha iyi bir işbirliği ve daha iyi izlenimler kazanmaktır” dedi.İZMİR(Ege Ajans Ayçin Özoktay)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv