Ferhat “tarih yazdı”

  • 0
  • 884
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı cimnastikcisi Ferhat Arıkan, 8. kez Türkiye şampiyonluğuna ulaşarak Türk sporunun unutulmazları arasına girmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl Singapur’daki Gençler Olimpiyatı’nda gümüş madalya alarak tarihi bir başarı elde eden İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu Ferhat Arıkan, İzmir’de yapılan Türkiye Jimnastik Şampiyonası’nda da altın madalya alarak 8. kez Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Katıldığı tüm kategorilerde büyük başarılar elde eden ve ulaşılması güç bir başarıya imza atan Arıkan, henüz 18 yaşında olmasına rağmen Türk spor tarihinde önemli bir yer edindi.

Hedefinin Londra Olimpiyatları’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyleyen genç sporcu, “Türkiye’nin cimnastikte de var olduğunu tüm dünyaya göstermek istiyorum” diye konuştu. Aynı organizasyonda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Coşkun Boncuk da altıncı olarak madalya kazandı. Kulüplerarası Ritmik Cimnastik 1. Etap Yarışması’nda ise 22 takımın katıldığı Yıldız Kızlarda 5. olan İzmir Büyükşehir Belediyespor, 10 kulübün katıldığı Genç Kızlarda ise yine 5.oldu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

6. Ayak ve Kış Trofesi ödülleri sahiplerini buldu

Gençler sporda harikalar yaratıyor

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Arşiv