Fidanlar toprakla buluştu

Gaziemir Belediyesi’nin Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nda düzenlediği etkinlikte 170 zeytin fidanı ve çınar ağacı toprakla buluşturuldu.

  • 0
  • 174
Fidanlar toprakla buluştu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Gaziemir Belediyesi’nin Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nda düzenlediği etkinlikte 170 zeytin fidanı ve çınar ağacı toprakla buluşturuldu.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziemir Belediyesi ağaç dikim etkinliği düzenledi. Dokuz Eylül Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile eşi Deniz Arda, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Dokuz Eylül Mahallesi Muhtarı Mustafa Tosun ve mahalle sakinleri katıldı. Ağaç dikim etkinliğinde 170 zeytin ağacı toprakla buluşturuldu. Şehit Polis İbrahim Yardımcı Anaokulu’nda düzenlenen etkinlikte ise Başkan Arda ile minik öğrenciler, okulun bahçesine çınar ağacı dikti.

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nı kutlayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, küresel iklim değişikliği ve kuraklığın yol açtığı su krizine dikkat çekti. Gelecek nesillere daha temiz çevre bırakmak, daha yeşil bir Gaziemir yaratmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Arda,Küresel iklim krizi dünyamızın geleceğini tehdit ediyor. İklim değişiklikleri ve kuraklık nedeniyle yaşanacak su krizi çok büyük sorun. Bilim insanları, iklim değişikliği nedeniyle 2050 yılına kadar 250 milyon insanın göç edeceğini söylüyorlar. Doğamıza, suyumuza sahip çıkmamız gerekiyor. İklim krizinin etkilerini en aza indirmek, doğamızı korumak ve yeşil alanlarımızı artırmak için çalışıyoruz. Gelecek nesiller ve dünyamız için, daha yeşil bir Gaziemir için çalışmaya devam!”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İZSU, enerji ihtiyacını güneşten karşılayacak

Gün Sabah Sporuyla Başlıyor

Kartopu gibi büyüyor

Alaçatı'da çevre temizliği

Hayvan hakları savunucularıyla buluştu

İzmir Metrosu’nun 28’lik delikanlısı

Arşiv