Fırtık Kız

Ege Üniversitesi Rektörlüğünde idari personel olarak görev yapan Burcu Islah’ın ailelere ve çocuklara yönelik hazırladığı “Fıtık Kız” adlı kitabı yayımlandı.

  • 0
  • 383
Fırtık Kız
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Yazar Burcu Islah tarafından kaleme alınan Fırtık Kız (Yaramaz Kız) isimli çocuk kitabı raflardaki yerini aldı. Ege Üniversitesi Anaokuluna konuk olan kitabın yazarı Burcu Islah, Egeli miniklerle bir araya geldi. Kaleme aldığı Fırtık Kız kitabını öğrencilere okuyan yazar, daha sonra kitaplarını minikler için imzaladı. Egeli miniklerin unutulmaz dakikalar yaşadığı imza töreni, keyifli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Kitabın içeriğinden bahseden Yazar Burcu Islah, “Fırtık Kız” başka bir deyişle yaramaz kız kitabımda; afacan ama bir o kadar da akıllı, kırmızı elbise ve kırmızı pabuçlarıyla özdeşleşmiş olan Fırtık Kız’ın macera dolu hikâyesini kaleme aldım. Topladıkları odunları satarak geçimini sürdüren ailesine yardım etmek isteyen Fırtık Kız, ailesi ve arkadaşlarıyla ormana gider. Farkına varmadan kayboldukları ormanda Fırtık Kız ve arkadaşlarını nasıl sürprizler beklediğine hep birlikte tanıklık edeceğiz. Minik okurlarımız heyecanla Fırtık Kız’ın maceralarına tanık olurken, ailelerinden habersiz şekilde uzaklaşmamaları gerektiğinin de bir kez daha farkına varacaklar” dedi.

Etkinlik sonunda EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş, Yazar Burcu Islah’a çiçek takdim etti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Mars’a Seyahat için geri sayımı başlattı

Savaşların kaderini yapay zeka belirleyecek

Yapay zeka, yasasını bekliyor

Yapay zeka ile herkes için tarım mümkün

Kalite çıtası yükseldi

Vize sorunu geçici bir süreç

Arşiv