Folkart Academy açıldı

Folkart’ın kültür, sanat ve spora verdiği desteklerin en önemli ayaklarından biri olan Folkart Academy’de ilk ders zili çaldı.

  • 0
  • 276
Folkart Academy açıldı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Folkart Academy, pandemi nedeniyle ara verdiği eğitim hayatına yeniden başladı. Kayıtların açıldığı tarihten itibaren binlerce başvuru arasında noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenen kursiyerler, geçtiğimiz hafta sonu ilk derslerine girdiler. Binlerce öğrencinin bugüne kadar ücretsiz eğitim aldığı Folkart Academy’de ilk ders Proje Koordinatörlüğünü üstlenen ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan tarafından verildi.

TİYATRO DANS MÜZİK
Folkart Academy’de, 2023-2024 Eğitim Dönemi’nde “Tiyatro”, “Dans” ve “Müzik” olarak 3 temel alanda eğitim verilecek. Toplam kontenjanın 450 kişi olarak belirlendiği Folkart Academy’de Eğitim Alanları; Tiyatro Workshop (6-14 Yaş ve 15+ Yaş), Polifonik Koro (15+ Yaş) ve Halk Oyunları (15+ Yaş) şeklinde belirlendi. Tiyatro Workshop dersleri geçtiğimiz hafta sonu başlarken, polifonik koro ve halk oyunları eğitimleri ise hafta içi devam edecek.

EĞİTİM TAKVİMİ NASIL?
İlk dönem 14 Ekim-12 Kasım 2023 tarihleri arasında olacak. İkinci dönem ise 25 Kasım-24 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her bir dönem 5 hafta sürecek. Her dönem farklı isimler eğitim alarak, dönem sonunda sertifika alacak. 2024 yılı ilkbahar döneminde de iki ayrı eğitim dönemi olacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv