Gaziemir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği başlıyor

7 ilden 135 çocuğun katılacağı, 16-24 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Gaziemir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği, halk dansları gösterileri, müzikaller ve atölyelere ev sahipliği yapacak. Şenlikte, Oğuzhan Koç ve Yeşil Senfoni Orkestrası konser verecek.

  • 0
  • 270
Gaziemir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği başlıyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Gaziemir Belediyesi’nin 16-24 Nisan tarihlerinde düzenleyeceği 23 Nisan Çocuk Şenliği başlıyor. Çevre temasıyla düzenlenen şenliğe Ankara, Aydın, Bingöl, Burdur, Samsun, Isparta ve Van’dan 135 çocuk katılacak.

Şenlik kapsamında düzenlenecek müzikallerle çocuklar sevdikleri çizgi film kahramanlarıyla bir araya gelecek. Niloya, Sevimli Dostlar, Pijamaskeliler, Kaptan Pengu ve Arkadaşları isimli müzikal gösterileriyle çocuklar keyifli saatler yaşayacak. Festival Alanı’nda 20-24 Nisan tarihler arasında düzenlenecek çevre ve doğa temalı 40 farklı atölye de çocuklar hem yeteneklerini keşfedecek hem de eğlenecek. Her gün farklı bir mahallede yapılacak 23 Nisan Park Şenlikleri’yle de çocuklar bayramlarını gönüllerince eğlenerek kutlayacaklar. Şenlik kapsamında 22 Nisan Cuma günü Festival Alanı’nda saat 21.00’de Oğuzhan Koç konser verecek. Yeşil Senfoni Orkestrası ise 20 Nisan Çarşamba günü saat 18.00’de Festival Alanı’nda sahne alacak. Orkestra, klasikleşen çizgi filmlerin müziklerini seslendirirken, bir yandan da çocukların hayallerini süsleyen çizgi film gösterimi gerçekleştirilecek.

23 Nisan coşkusu
23 Nisan Cumartesi günü ise kortej yürüyüşü ve halk dansları gösterileri düzenlenecek. Abdullah Arda Meydanı’nda saat 19.00’da başlayacak korteje katılanlar, Abdülhamit Yavuz Caddesi ve Atatürk Bulvarı güzergâhından Festival Alanı’na ulaşacak. Büyük boy Atatürk posteri ve Türk bayrağının taşınacağı kortejde, bando eşliğinde marşlar söylenecek.
Kortej yürüyüşünün ardından 23 Nisan kutlamaları şenliğe katılan çocukların yöresel kıyafetleriyle sahneye çıkarak yöresel dans ve müziklerini sergilemesiyle devam edecek.

Çocukların ön plana alındığı şenlik
“Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, çocuğu merkeze alan, onun mutluluğunun ve ihtiyaçlarının gözetildiği bir dizi etkinlikle kutluyoruz” diyen Belediye Başkanı Halil Arda, “Çocukların düşüncelerini ve ihtiyaçlarını dikkate alan toplumların daha yüksek demokratikleşme ve refah düzeyine sahip oldukları gerçeğinden hareketle çocuğu sadece geleceğin vatandaşı olarak değil, bugünün toplumunun da önemli bir bileşeni olarak görüyor ve önemsiyoruz. 23 Nisan’a da her sene bu anlayışla hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Şenliğe davet
Çocukların kendi bayramlarını doyasıya kutlamaları için özel etkinliklerle dolu bir şenlik programı hazırladıklarını ifade eden Başkan Arda, “Çocukların doğaya güvenli erişim imkânlarının giderek sınırlandığı olgusundan hareketle sürdürülebilir atölye çalışmaları ve doğada düzenlenecek etkinlikler ile bu yıl çevre temasıyla gerçekleştirilecek olan Gaziemir Çocuk Şenliği daha önceki yıllarda olduğu gibi konserlere, müzikallere ve çeşitli gösterilere de ev sahipliği yapacak. Şenlik kapsamında farklı mahallelerde düzenleyeceğimiz 23 Nisan Park Şenlikleri’yle de bayram coşkusunu çocuklarımızın ayağına götüreceğiz. Tüm çocuklarımızı 9 gün sürecek 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılarak bayramlarını doyasıya kutlamaya davet ediyorum” dedi. 
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Yapılandırma ödemeleri uzun vadeye yayılmalı…

Alınan kararların takipçisi olacağız

Geleceği inşa etmenin tek yolu geçmişten gelen mirası iyi anlamak

Uğur Mumcu Karabağlar'da anıldı

Narlıdere Uğur Mumcu’yu andı

Ayvalık’taki evinin önünde anıldı