Gaziler Günü Urla’da kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanında kutlama programı gerçekleştirildi. Programa askeri yetkililer, gaziler ve vatandaşlar katıldı

  • 0
  • 335
Gaziler Günü Urla’da kutlandı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü Mustafa Kemal Atatürk'e mareşallik rütbesi ve gazilik unvanı vermesinin 102. yıldönümünde "Gaziler Günü" Urla’da törenle kutlandı.

Törene Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, Urla Garnizon Komutan Vekili Yarbay Alpay Taşar, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yavuz, Şehit aileleri, Gaziler, muhtarlar, ilçe birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Urlalılar katıldı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Şeref Defterini imzalayan Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, “19 Eylül 1921 tarihinde, devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Mareşal’ rütbesi ile ‘Gazi’ unvanının verilişinin yıldönümünde, Gaziler Günü münasebetiyle bir kez daha huzurlarınızdayız. Türk Milleti tarihin her sahnesinde var oluşunu, şanlı zaferlerle dolu geçmişini, bağımsızlığı ve toprak bütünlüğünü canı pahasına göğsünü düşmana siper etmiş, Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimize borçludur. Büyük Türk Milletinin evlatları olarak bizlerde saygıyla önünüzde eğiliyor, sizden emanet aldığımız bu kutsal görevi hiçbir gücün etkisinde kalmadan koruyacağımıza, daha ileri medeniyetler seviyesine taşıyacağımıza, Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam ettireceğimize söz veriyoruz” dedi.

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Kıbrıs Gazisi Abdullah Ünay da törende şunları dile getirdi: “Her karışı şehit kanıyla sulanmış bu kutsal vatan toprakları üzerinde hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan başta en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Bahanesi yok

Taşkın alarmı

Esnafa kum torbası desteği

Üç ay işgaliye ücreti alınmayacak

Kadın hikayeleriyle şiddete dikkat çektiler

Başkan Soyer, deniz kabarmasının tsunami etkisi yarattığı Kordon’da