Geleceğin tasarımcıları

  • 0
  • 5.197
Yazı Boyutu:

Çalışmalarını Londra’da sürdüren Moda tasarımcısı Bora Aksu önderliğinde  “Drape Atölye Çalışmasını” tamamlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri, bölümde düzenlenen kokteyl ile hünerlerini sergiledi. Drapaj tekniği kullanılarak, titizlikle hazırlanan 40 sıra dışı kıyafet kokteyle katılan öğrenci ve eğitimcilerin beğenisini kazandı.
2003 yılından bu yana Londra Moda Haftası’nın resmi listesinde yer alan Bora Aksu, Moda Tasarımı Bölümü eğitmenleri Angela Burns, Özge Dikkaya Göknur ve Berrin Gönen geçen sürecin bütün aşamalarını değerlendirdiklerini söyledi. Birlikte çalıştığı öğrencilere uluslararası moda endüstrisinin işleyiş ve düşünce sistemini yansıtmaya çalıştığını belirten Aksu,  “Uluslararası deneyim ve birikimi olan bir tasarımcı olarak, global moda takviminin işleyen bir parçası olmanın getirdiği birikimleri ve sistemin beklentileri konusundaki tecrübelerimi geleceğin tasarımcılarına aktarmak istedim.  Bu projedeki ana hedefim öğrencilere yeteneklerini doğru yönlendirebilme yetisini verebilmek oldu”dedi. 
 Bora Aksu’yu İzmir Ekonomi Üniversite’sine davet ederek atölye çalışmasını organize eden Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Şölen Kipöz’de Bora Aksu ile paylaşılan zamanın öğrenciler için son derece önemli olduğunun söyledi. 
Etkinliğe Model, sunucu, moda editörü Duygu Akdeniz, İEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Esen, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Bölümü Dekanı Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu’da katıldı. 
            
Tuğba Çobanoğlu, Ezgi Erken, Nazlı Göynügür, Gülin Dürüser, Gizem Perkin, Ayşegül Dabak
           
                           Şölen Kipöz, bahar Acar, Bora Aksu, Nilay Ateş, İdil Aktıhanoğlu
           
 Sırma Güven, Hanzade Güngören, Sedef Korkmaz, Zeynep Mayruk, Başak Cankeş
                 
                 Duygu Akdeniz, Prof. Dr. Oğuz Esen, Bora Aksu, Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim