Gelinlik Tasarım Yarışması’nda büyük heyecan

IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında gerçekleşen 10. Uluslararası Gelinlik Tasarım Yarışması’nda ön eleme heyecanı sonuçlandı.

  • 0
  • 5.135
Gelinlik Tasarım Yarışması’nda büyük heyecan
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında gerçekleşen 10. Uluslararası Gelinlik Tasarım Yarışması’nda ön eleme heyecanı sonuçlandı.
 
“Sadelikteki Yaratıcılık” temasıyla gerçekleşen yarışmada 125 tasarımcının 375 tasarımı kıyasıya yarışırken, 15 tasarımcı yarı finale kalmaya hak kazandı. 
 
Gelinlik, damatlık ve abiye tasarımlarını İzmir’den dünyaya sunmasının yanı sıra genç tasarımcıları sektöre kazandıran IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından 22 – 25 Ocak 2019 tarihlerinde 13. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olarak fuarizmir’de gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir, 2019 – 2020 gelinlik, damatlık ve abiye modasında önemli bir belirleyici olacak. Bunun yanı sıra IF Wedding Fashion İzmir kapsamında düzenlenen 10. Uluslararası Gelinlik Tasarım Yarışması’yla sektöre yeni tasarımcılar kazandırılacak. 
 
375 tasarım yarıştı
Genç tasarımcıların sektöre girmesini hedefleyen 10. Uluslararası Gelinlik Tasarım Yarışması’nda başvurular 16 Kasım tarihinde sona erdi. Bu yıl “Sadelikteki Yaratıcılık” olarak belirlenen tema için 125 tasarımcı tarafından hazırlanan 375 tasarım yarıştı. Sade ve bir o kadar da şık tasarımların ortaya çıkmasını hedefleyen 10. Uluslararası Gelinlik Tasarım Yarışması’na, Azerbaycan ile İran’dan tasarımlar gelirken; Türkiye’den İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere çeşitli illerden genç tasarımcılar yarışmaya katıldı.
 
Jüri fuarizmir’de bir araya geldi
Başvuruların sona ermesinin ardından 15 yarı finalist, fuarizmir’de gerçekleşen ön eleme ile belli oldu. Başkanlığını Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Işık’ın yaptığı; Tasarımcı Amor Gariboviç, Erol Albayrak, Erdal Güvenç, Taner Tabaklı, Esin Özyiğit, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Can, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Müşerref Zeytinoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Nesrin Önlü, Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Sema Yalçın, İzmir Ekonomi Üniversitesi,Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Ender Yazgan Bulgun ve firma sahibi Tayyar Günbeyi’nden oluşan jüri son 15’i belirlemek için çok titiz çalıştı.
 
Yarı finalistler bir araya gelecek
Yarı finalistler, önümüzdeki günlerde bir araya gelerek bilgilendirilecek. Yarışmada birincilik ödülü 10 bin lira olarak belirlenirken ayrıca 2020 yılında gerçekleşecek 14. IF Wedding Fashion İzmir’in performans defilesini yapma hakkı kazanacak. Yarışma ikincisine 7 bin 500 lira, üçüncüye ise 5 bin lira ödül verilecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Zeytinden ilham alarak Türkiye birincisi oldular

Pastalı Final

Yarışmanın galibi Enes Yolcu

Jozerenjbar'dan Origami , Sunal'dan geri dönüşüm

Asena, göz yaşlarına hakim olamadı

IF Wedding Fashion İzmir fuarı 22 Kasım'da açılıyor