Genç iletişimcilere Altın Pusula

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün İzmir’in Tire ilçesi için hazırladığı proje İstanbul’dan Altın Pusula ile döndü.

  • 0
  • 222
Genç iletişimcilere Altın Pusula
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 21’ncisi verilen ‘Altın Pusula Ödülleri’nde, iletişim sektörünün en başarılı proje, kurum ve markaları açıklandı.

Yaşar Üniversitesi ile Tire Belediyesi arasında ilçenin kültürel mirası ve doğal güzelliklerinin daha geniş kitlelere tanıtılması için yapılan iş birliği kapsamında öğrencilerin hazırladığı projeye ödül geldi. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunları Gizem Çapacı, Ecem Onukar ve Nurten Gökçeoğlu’nun öğrenciyken hazırladıkları ‘‘Tire Beşi Bir Yerde’ isimli projeleri ‘Genç İletişimciler’ kategorisinde, 215 proje arasında Altın Pusula ödülüne layık bulundu.

“TİRE’NİN KIZLARI OLDUK”

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Alikılıç’ın danışmanlığını yaptığı ‘Tire Beşi Bir Yerde’ projesini hazırlarken, Tire’yle adeta bütünleştiklerini belirten genç iletişimciler şunları söyledi: “Tire’nin kültürel zenginliğini öne çıkaracak bir proje hazırlamaya karar vermiştik. Tire’nin tüm sokaklarına girdik çıktık, ilçenin tarihini öğrendik ve özellikle tarihi evlerin kapılarının ne kadar etkileyici olduğuna tanıklık ettik ve ilçenin kültürel ve tarihi zenginliğini öne çıkaracak bir proje tasarladık. Üniversitemizle Tire Belediyesi arasındaki iş birliği doğrultusunda ilçenin tanıtımını en iyi kendi değerleri üzerinden yapılabileceğine karar kıldıktan sonra projemizin yapım aşamasına geçtik. Yaklaşık altı ay boyunca defalarca Tire’ye gittik. Halkla tanıştık, birebir ilişki kurarak bilgileri topladık. Projenin tamamlanmasının ardından Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve beraberindeki heyete sunum yaparak, projemizi anlattık, başkan da projemizden çok etkilendiğini belirtmişti. Bu ödülle, emeklerimizin boşa gitmediğini görmüş olduk, çok mutluyuz.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv