Genç mühendisler çalışma yaşamına hazır

  • 0
  • 1.058
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2010-2011 eğitim-öğretim yılı mezunları için Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda tören düzenlendi. Mezuniyet töreni, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suer Anaç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beno Kuryel, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ferdan Çiftçi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katılımıyla gerçekleşti. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Süer Anaç “Mühendislik Fakültesi’nden yeni mezun olan öğrenciler Ege Üniversitesi gibi köklü bir üniversiteden mezun oldukları için gurur duymalılar. Ülkemiz ekonomisine can katacak yeni mezunlarımızı ve ailelerini kutluyorum.”dedi.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Beno Kuryel yaptığı konuşmada ”Mühendis olmak sorumluluk taşımak, değişimin yanında olmak, emeğin yanında olmak demektir. Mühendisler kendi sınıfsal konumuyla çatışmalı ve bunu değerlendirebilmelidir. Doğaya, çevreye ve her türlü kirliliğe karşı mücadele etmelidir. Okulun bitmesi öğrenmenin bitmesi demek değildir. Önemli olan öğrenmeye devam etmektir. Fakültemiz Türkiye’deki mühendislik fakülteleri arasında dördüncü sırada yerini almaktadır” şeklinde konuştu.
Törene katılan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ferdan Çiftçi ise “Yıllardır sürdürdüğünüz eğitim hayatınızın sonuna geldiniz fakat eğitim yaşam boyu sürecektir. Bundan sonraki mesleki hayatınızda ve yaşam boyu sürecek eğitiminizde odalarımız sizin için eğitimci olacaktır. Bundan sonra öğreteceğimiz ise bilgiye kendi özgüvenleri ile ulaşmalarını sağlamak olacaktır. Bundan sonraki yaşamınız için hepinize sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

794 mezun veren mühendislik fakültesinin birincisi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Tunç Gültekin, ikincisi yine Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Arif Erdal Taşçı, üçüncüsü ise Tekstil Mühendisliği Bölümünden Gözde Aydoğdu oldu.
Okul birincisi Tunç Gültekin yaptığı konuşmada “Bugün gerçek hayata atılıyoruz. Gelecekte farklı yerlerde olsak bile hepimizin ortak özelliği Ege Üniversitesi mezunu olmamız olacaktır. Atatürk gençliği olarak bundan sonraki hayatımda sürekli çalışacağım. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”dedi.
Azerbaycan asıllı Biyomühendislik Fakültesi öğrencisi Azer Shirnov ise ”Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelirken oldukça endişeliydim fakat buradaki insanlar bana her zaman yardımcı oldular. Türkiye’de yabancı öğrenci olarak hiç yabancılık çekmedim. Ben Türk kültürünü yaşayarak öğrendim. Türk filmleri izledim, Türk takımlarının taraftarı oldum ve sizin kadar akıcı Türkçe konuşmayı öğrendim. Buradan ayrılmak benim için zor olacak. Ülkeme anılarımla olduğu kadar bilgilerimle de dönüyorum. Türkiye’nin en iyi Mühendislik Fakültesinde okuduğum için çok şanslıyım.”dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv