Geri sayım başladı

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), sanat tutkunlarını 5 gün sürecek, eğlence ve coşku dolu Tiyatro Festivali’nde konuk edecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Topkapı Üniversitesi’ndeki tiyatro topluluklarının performanslarını sergileyeceği, 1-5 Nisan tarihlerinde düzenlenecek festival, halka açık ve ücretsiz olacak.

  • 0
  • 396
Geri sayım başladı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), sanat tutkunlarını 5 gün sürecek, eğlence ve coşku dolu Tiyatro Festivali’nde konuk edecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Topkapı Üniversitesi’ndeki tiyatro topluluklarının performanslarını sergileyeceği, 1-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek festival, halka açık ve ücretsiz olacak. İEÜ’nün Balçova kampüsünde gerçekleşecek festivalde, tüm oyunlar saat 20.30’da başlayacak. Sanatseverler, https://forms.gle/KiQXWQj5UmqomX4s9 adresindeki formu doldurarak istedikleri oyun için davetiyelerini oluşturabilecek. Sürpriz workshop ve söyleşilerin de olacağı festivale ilişkin tüm detaylar, İEÜ’nün sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek.

ARALIKSIZ SÜRECEK
İEÜ Tiyatro Kulübü, festivalin başlayacağı 1 Nisan’da, ‘Ayak Bacak Fabrikası’ adlı oyunla sanatseverlerin karşısında olacak. 2 Nisan tarihinde ise Pamukkale Üniversitesi Akademik Gençlik ve Etkinlik Topluluğu, ‘Dedektif Gadget’ oyununu sahneleyecek. Ege Üniversitesi Yaratıcı Drama ve Doğaçlama Tiyatro Topluluğu (EYDOT), 3 Nisan’da ‘Doğaçlama Tiyatro Gösterisi’ni sergilerken, 4 Nisan’da da Topkapı Üniversitesi Tiyatro Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri, ‘Kanaviçe’ oyununda performansını sunacak. Bahçeşehir Üniversitesi Tiyatro Kulübü ise, 5 Nisan tarihinde ‘Karanlıkta Komedi’ adlı oyunda tiyatro tutkunlarıyla buluşacak.

PERDENİN AÇILMASINI HEYECANLA BEKLİYORUZ
İEÜ Sanat Koordinatörü Sinemis Eser Akaoğlu, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri festival için çok özel ve keyif dolu bir program hazırladıklarını söyledi. Tüm İzmirliler’i festivale davet eden Akaoğlu, “Festivalimizde, öğrencilerimizin muhteşem performanslarını izleyecek, beş gün boyunca unutulmaz bir sanat serüvenine çıkacağız. Festival için tüm hazırlıklarımızı tamamladık, perdenin açılmasını heyecanla bekliyoruz. İzmirliler, daha önceki yıllarda bu olduğu gibi bu sene de festivalimizde bizi yalnız bırakmayacaktır. Tüm sanatseverleri, tiyatronun keyfini ve mutluluğunu birlikte yaşamak için kampüsümüze bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Afetlere uyum sağlayabilme becerileri geliştirilecek

Mars’a Seyahat için geri sayımı başlattı

Savaşların kaderini yapay zeka belirleyecek

Yapay zeka, yasasını bekliyor

Yapay zeka ile herkes için tarım mümkün

Kalite çıtası yükseldi

Arşiv