Hamdi Türkmen vefat etti

İzmir Basınının duayen isimlerinden Hamdi Türkmen (70) uzun süreder tedavi gördüğü kansere yenildi.

  • 0
  • 517
Hamdi Türkmen vefat etti
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Basınının duayen isimlerinden Hamdi Türkmen (70) uzun süreder tedavi gördüğü kansere yenildi. 
İGC’nin basın açıklamasına göre  Türkmen için 11.00 İGC Basın Merkezi Tarihi Havagazı Fabrikası Yerleşkesi’nde, 12.00’de Göztepe Spor Kulübü Kulüp Binası Önü’nde tören düzenlenecek. 
13.22 Öğle namazı Karataş Hamidiye Camii’ndea kılınacak öğle namazınının ardından toprağa verilecek. 

NE DEDİLER
Tunç Soyer

İzmirli deneyimli gazeteci Hamdi Türkmen'in vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Hastalığında bile kalemini bırakmayan, İzmir basınında çok önemli görevlerde bulunmuş Hamdi Türkmen'e Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm gazetecilere başsağlığı diliyorum.

Yılmaz Özdil
Üzerimde büyük emeği olan, İzmir basınının duayen gazetecilerinden Hamdi Türkmen’i kaybettik, güle güle ağabey, yeniden görüşmek üzere…

İGC
İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, İzmir basının duayen isimlerinden Hamdi Türkmen vefat etmiştir. Tüm basın camiamıza, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
Cenaze programı aşağıdaki gibidir.
11.00 İGC Basın Merkezi Tarihi Havagazı Fabrikası Yerleşkesi
12.00 Göztepe Spor Kulübü Kulüp Binası Önü
13.22 Öğle namazı Karataş Hamidiye Camii
Başsağlığı dileriz.
 
HAMDİ TÜRKMEN KİMDİR?
İzmir'de 1952'de doğan Hamdi Türkmen, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 1970 yılında Akşam gazetesinin İzmir bürosunda başlayan Türkmen, Ege Ekonomi ve Yeni Asır gazetelerinde de muhabir olarak çalıştı. Yeni Asır gazetesinde köşe yazılarına başlayan ve aynı gazetenin genel müdürlüğü de yapan Türkmen, 2000, 2001 ve 2002 yıllarında Göztepe Kulübü başkanlığını üstlendi. Yenigün gazetesinin kuruluşunda yer alan Türkmen, Milliyet gazetesinin Ege ekinde ve Dokuz Eylül gazetesinde köşe yazıları yazdı. Türkmen evli ve 3 çocuk babasıydı.
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Balçovalı Kadınlar Şiddete Dur Dedi

İzmirli kadınlar şiddete karşı farkındalık için pedal çevirdi

Öğretmenlerimize borcumuzu ödeyemeyiz

Israrlı Takip Şiddettir!