Hamur yapan eller istihdama katılacak

KADINLARIN ekonomik hayata katılmaları için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Buca Belediyesi, önemli bir projeye daha imza attı. Belediye, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği ile hayata geçireceği proje kapsamında, kadın kursiyerlerinin el emeği ürünlerini kooperatif çatısı altında satışa sunacak. Bu sayede kadınlar, ev ekonomilerine katkıda bulunacak.

  • 0
  • 303
Hamur yapan eller istihdama katılacak
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Buca Belediyesi, Cemal Yetkiner Etüt, Meslek ve Sanat Atölyesi kursiyerlerini İzmir Kadın Kuruluşları Birliği üyesi iş kadınları ile bir araya getirdi. Etkinlikte, kursiyerlerin el emeği ürünleri görücüye çıktı. İzmirli iş kadınlarına evlerinde hazırladıkları yiyeceklerin sunumunu yapan kursiyerler, katılımcılardan tam not aldı.

KOOPERATİF KURULACAK
Buca Belediyesi ile ortaklaşa bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını belirten İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Gülsen Özkan, bir kooperatif kurularak kursiyerlerin ürünlerinin bu kooperatif çatısı altında satışa sunulacağını, böylece kadınların ekonomik hayata katılımlarına destek olacaklarını söyledi.

“BELEDİYEMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Kursiyer Ummuhan Ersoy ise “Burada Belediyemizin bizlere sunduğu çok güzel imkânlar var. Ev hanımı olduğumuz için elimizin yatkın olduğu şeyler var. Hamur işleri gibi… Ben kendim Egeliyim; bizim kuru üzümümüz var, tarhanamız, pekmezimiz var. Kooperatif çatısı altında ben de bu ürünlerimi satmak isterim. Bu durum yalnızca ekonomik olarak bize katkı sağlamayacak. Özgüvenimiz gelişecek, sosyalleşeceğiz, yeni insanlar tanıyacağız” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Çiğli Fen Lisesi proje yarışmasında birinci

MEGAPOL, Minik Kültürel Miras Elçileri Yetiştiriyor

"Çocuk Dostu Konteyner" tasarladılar

İzmir’de uluslararası öğrenci buluşması

Gelecek dijital ve yeşil dönüşümde

'Engelsiz kent’ proje yarışması kazananları belli oldu