Haydi Karabağlar yaz kurslarına!

  • 0
  • 773
Yazı Boyutu:

Karabağlar Belediyesi okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerin yaz aylarını verimli ve eğlenceli geçirmeleri için gitardan, tiyatroya, İngilizce’den süs eşyaları yapımına kadar 12 farklı branşta ücretsiz kurslar düzenleyecek.

Yıl boyunca çeşitli kültür-sanat etkinlikleri ve eğitim seminerleri düzenleyen Karabağlar Belediyesi, yaz aylarında ilçenin çeşitli mahallelerinde, temel ilköğretim dersleri, kültür ve sanat kursları ve kültürel gezilerden oluşan kurs ve kültür gezileri programı başlatıyor.

Aydın Mahallesi Sosyal İşler Birimi, Bahar Mahallesi Rotary Sürekli Eğitim Merkezi ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kurs Merkezi’nde düzenlenecek olan yaz kurslarına Temmuz ayı boyunca ön kayıtlar alınacak. İlköğretim öğrencileri için okula yardımcı Fen Bilimleri ve İngilizce kurslarının yanı sıra, masal-öykü, şiir atölyesi, strateji ve oyun (mangala), sinema, gitar, çocuk resim, çocuk tiyatro, Tokat yazmacılığı, keçe ile dekoratif süs eşyaları yapımı ve satranç alanlarında tam 12 dalda eğitim verilecek.

Kurslara katılmak isteyenler, Aydın Mahallesi Sosyal İşler Birimi’ne ait 414 79 57 ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kurs Merkezi’ne ait 414 76 54 numaralı telefonlardan ayrıntılı bilgi alabilirler.

Çocukların gelişiminde eğitim kadar kültür ve sanat etkinliklerinin de önemli olduğunu, bundan hareketle yıl boyunca düzenlenen etkinliklerin yaz aylarında da hız kesmeden devam edeceğini vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, “İlçemizde yaşayan çocuklarımızın sağlıklı, bilgi birikimi, eğitim düzeyi yüksek bireyler olarak yetişmesi bizim için önemli. Düzenlediğimiz kurslarla bu amaca hizmet ettiğimizi düşünüyorum. Yaz tatilinde de çocuklarımızla birlikte olacağız. Vatandaşlarımızın ücretsiz olarak yararlanacağı tüm kurslar için gerekli eğitim alanlarını sağladık. Amacımız bu kursları ilçemizin tüm mahallelerine ulaştırmak” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv