Hem Hasta Sayısı artıyor Hem de Memnuniyet…

İzmir’in turizm merkezlerinden Urla’da hizmet veren Urla Devlet Hastanesi, sezonda bölgenin sağlıkta yüz akı olarak hizmet sunuyor.

  • 1
  • 1.618
Hem Hasta Sayısı artıyor Hem de Memnuniyet…
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Yaz sezonunda artan ilçe nüfusuna şifa kaynağı olan Urla Devlet Hastanesi bölgede sağlığın markası ve güvenli limanı olmaya devam ediyor. Hastanede ki sağlık çalışanlarının özel gayreti ve fedakârlığıyla konumunu sağlık alanında önemli bir noktaya taşıyarak yoğun yaz günlerinde hasta ve çalışan memnuniyetini korumaya devam ediyor.

Hastanenin aylık hasta başvuruları incelendiğinde; özellikle yaz dönemlerinde (haziran, temmuz, ağustos) hasta sayılarındaki artış rakamlara yansıyor. Örneğin Şubat 2022 de acil servis başvuru sayısı toplam 10 bin 131 iken bu sayı Temmuz 2022 de 18 bin 564 başvuruya ulaşmış durumda. İlgili dönemler kıyaslandığında hasta sayısında artış oranı % 83,23 olarak tespit edilmiştir.

Şubat 2023'de acil serviste hasta sayısı "11.105" iken Temmuz 2023'de "20 bin 300" olarak arttığı görülüyor. Bu artış oranı ise % 82,80 olarak ölçülmüştür. Özet olarak; yaz mevsimi ile kış mevsimi arasında hastaneye başvuran hasta sayılarında % 82,80’lik artış olduğu biliniyor.

Alınan Önlemlerle Memnuniyet Sağlanıyor.

Mevsimsel geçişlerdeki hasta sayısındaki artışlar için sezon öncesi önlemler alınarak İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile özellikle doktor, hemşire gibi farklı unvanlarda personel sayıları artırılarak mağduriyetin önüne geçiliyor. Hasta ve çalışan memnuniyeti sağlanıyor.

Tatil Yaparken Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezinden Yararlanıyorlar.

Diğer taraftan, ilgili dönemlerde hasta sayısında % 83 artış olmasına rağmen memnuniyet oranları da giderek yükselmektedir. Memnuniyet artışının sebepleri incelendiğine; hasta sayısındaki artışa rağmen yapılan çalışmalar neticesinde hastaların ‘’Muayene Bekleme Sürelerinin’’ giderek düşmesi, MHRS ‘ye yönelik hastanede yürütülen çalışmalar ve hizmet kalitesinin artması görülmüştür. Hastaların CİMER, SABİM, Hasta Hakları Birimin üzerinden iletine memnuniyet bildirimleri ve teşekkür yazıları çalışan memnuniyetini de karşılıklı olarak etkilemektedir.

Yaz sezonu nedeniyle Urla’ya gelen vatandaş hem tatilini yaparken diğer taraftan da Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezinden yararlanıyor. GETAT Merkezinde uzman hekimler tarafından yapılan akupunktur, mezoterapi, ozon tedavisi, kupa, hacamat, kineziterapi (hareket tedavisi) işlemlerine yoğun ilgi gösterilmekte olumlu geri dönüşlerin neticesinde GETAT poliklinik başvuru sayıları da giderek artış görülmektedir. Sağlık turizmi kapsamında da değerlendirilen bu hizmetler hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı.

Yorumlar (1)
  • Yıldız Eryılmaz

    Yıldız Eryılmaz

    Annemin doktorlarını çok sevdiği, güvendiği tek hastane. Tüm çalışanlar nezaketli. Temiz, sakin ve ulaşımı kolay.

    19 Ağustos 2023 00:39
YORUM YAZ
Diğer Haberler

İki ayrı ekibin yaptığı ameliyatla tümörden kurtuldu!

Kalbi durmadan yapılan bypass ile sağlığına kavuştu!

Türkiye’nin en mutlu işyeri listesinde!

6 yaşındaki Akalazya hastasına endoskopik myotomi

Kurban bayramında sağlıklı beslenme

Helikopterli, ambulanslı bayram tedbiri

Arşiv