İAOSB’den dayanışma gecesi

1990 yılında faaliyete geçen ve 584 firmanın faaliyette bulunduğu Türkiye’nin en önemli üretim, ihracat ve istihdam merkezlerinden İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) firma sahipleri, bu kez dayanışma gecesinde bir araya geldi.

  • 0
  • 5.659
İAOSB’den dayanışma gecesi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

1990 yılında faaliyete geçen ve 584 firmanın faaliyette bulunduğu Türkiye’nin en önemli üretim, ihracat ve istihdam merkezlerinden İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) firma sahipleri, bu kez dayanışma gecesinde bir araya geldi.  

Başkan Hilmi Uğurtaş ve ekibinin Özdere’de Sunis Efes Royal Palace Resort & Spa’da gerçekleştirdiği kusursuz organizasyonun konukları arasında MHP Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Eski Milletvekili Mehmet Ali Susam’da sanayicilerin gecesinde yer aldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş konuşmasına Tariş Pamuk ile yaşanılan sıkıntı nedeniyle 4 geceyi kendi tesislerinde kutlamak zorunda kaldıklarını belirterek başladı. Bölge olarak kısa sürede bu sorunları aşarak, kullanılan 73 milyonluk krediyi ödedikleri ve düze çıktıklarını belirten Uğurtaş, “4 yıllık süre içersinde öncelikle kaynaklarımızı gururumuz olan okula; Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ayırdık.  Nedim Uysal ağabeyimize okulumuza verdikleri katkı destek nedeniyle teşekkür ediyoruz. Okulumuza ilk kayıtları almaya başladığımızda, yüzde 30’luk dilim içerisinde yer alan öğrencilerimizi kabul etmiştik. Bu yıl ise söz konusu oran yüzde 8’lere indi. Bu yıl Birçok yerde okulumuz hakkında olumlu konuşmaların yapıldığı duymak bizlere gurur veriyor. Öyle ki bu yıl kaydını yaptıran bir öğrencimiz, hedefinde bizim okulumuz olduğu için İstanbul’da ikamet etmelerine rağmen ailesini ikna ederek İzmir’e taşındı. Biz, okulumuz ile Türkiye’nin ihtiyacı olan ışığı yaktık.  Bu ışığın bir nedeni var dı. Fabrikalarımız aldığımız en pahalı makinaları kendi imkanlarımızla yetiştirmeye çalıştığımız; asgari ücretli, ilkokul mezunu gençlerimizi koyuyorduk. Bu aslında emek olarak ta pahalı bir yatırım dı. Çünkü o makinaları kullanacak kişilerin de tam donanımlı, nitelikli olmaları gerekiyordu. Bu yıl 25 gencimiz mezun oldu ve meslek yüksek okullarına kaydını yaptırarak bir süre aramızda yer almak üzere yola çıktılar. Bu gençlerimiz meslek liselerinden sonra en iyi üniversiteleri kazanacağını biliyoruz. Nitelikli gençlere ihtiyacımız var. Tüm OSB’lerimizin de bu misyonu üstlenerek, ‘nitelikli işgücüne destek için biz de varız’ demeleri ve Türk sanayinin ihtiyacının giderilmesine katkı koymaları gerekiyor” dedi.

Bu yıl bölge kreşini büyüttüklerini açıklayan Başkan Uğurtaş sözlerini şöyle tamamdı: “Bununla beraber atamızın bir simgesini kavşağımıza yerleştirdik. Ben biliyorum ki o kavşakta durup fotoğraf çektirenler, o kavşakta durup ağlayanlar var. Ne mutlu ki atanın adını taşılan bölgemizde böyle bir anıtı bu gün ki şartlarda hayata geçirdik. Bu hepimizin başarısı destekleriniz için teşekkür ediyorum.  Ülkemiz bu güne kadar sıkıntılı dönemlerden çok geçti, bu kriz yaşadı ama bu biraz farklı bir kriz. Ancak ben İAOSB sanayicilerin biraz daha muzafazakar, kendi yağlarıyla kavrularak aşacaklarını biliyorum. Bu gece arkadaşlarımızı görmek, dostlukları pekiştirmek adına iyi bir buluşma oldu.”

 Başkanın konuşmasının ardından hazırlanan hasta Yönetim Kurulu üyeleri, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Meclis Başkanı Salih Esen, MHP Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Eski Milletvekili Mehmet Ali Susam tarafından kesildi. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar pastanın ilk lokmasını İAOSB Başkanı Hilmi Uğurtaş’a yedirdi. Gece, Emre Altuğ’un seslendirdiği şarkılarla sürdü.

Fotoğraf Galerisi
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fransa İzmir'de Bernard Arkas'a emanet

Her şey birlikte çok güzel

Pandemi sonrası buluşma

Dev Ajans Medya Grubu Yeni Yayın Dönemi

Dostluk Konseri

RE/MAX ZEYTİN 2022 başarısını kutladı