İkonik Tasarımı Ve Yüksek Görüntü: Nikon Z Fc

1982'de piyasaya sürülen ve Nikon tarihinde kült modellerden biri olarak öne çıkan ikonik Nikon FM2 SLR film fotoğraf makinesinden ilham alınarak tasarlanan Z fc, kompakt ve hafif gövdesi, üstün çalışma ve işleme kabiliyetiyle kullanımı kolaylaştırıyor.

  • 0
  • 3.853
İkonik Tasarımı Ve Yüksek Görüntü: Nikon Z Fc
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Görüntü teknolojileri alanında lider olan Nikon tarafından ikonik miras kullanılarak geliştirilen Z fc, gelişmiş özellikleri ve retro tasarımıyla öne çıkıyor. 1982'de piyasaya sürülen ve Nikon tarihinde kült modellerden biri olarak öne çıkan ikonik Nikon FM2 SLR film fotoğraf makinesinden ilham alınarak tasarlanan Z fc, kompakt ve hafif gövdesi, üstün çalışma ve işleme kabiliyetiyle kullanımı kolaylaştırıyor.
 
Özel Tasarım ve Gelişmiş Netleme Kabiliyeti Bir Arada
Nikon Z fc'nin, FM2’yi yansıtan gövde tasarımı, geçmişe olan özlemi bitirirken bugünün anılarına eşlik ediyor. Nikon Zfc’nin sağlam magnezyum alaşımının kullanıldığı kasası sayesinde güvenilir ve sağlamlık elde ediliyor. Özel üretim NIKKOR Z serisi objektifi ile özel bir tasarıma sahip olan Nikon Z fc, iyileştirilmiş hassasiyetle çalışan mekanizmaları sayesinde bütün tıklamaların hissedilmesini sağlıyor. Sağlamlık ve hafifliğin dengesi düşünülerek tasarlanan Nikon Z fc, fonksiyonellik ve konforu birlikte yaşatıyor.
 
Kişiselleşen Çekimler…
Gövdesinin üst kısmında üç kadran ve diyaframı gösteren küçük bir pencere bulunan Z fc, hızını, pozlama telafisini ve ISO duyarlılığını kontrol ederek basit çalıştırma şekliyle ayarların değiştirilmesini sağlıyor. Bir düğmeye basarak çeşitli ayarları hızlı bir şekilde yapmalarına olanak tanıyan i düğmesi ve i menüsü sayesinde kullanıcının kişisel çekim tercihlerine göre özelleştirilebiliyor. Nikon Z fc, otomatik mod sırasında pozlama telafisini destekleyerek parlaklığı artırarak ve silüetleri geliştirerek istenilen ifadenin elde edilmesini sağlıyor. Benzersiz ifadeler sunan 20 Creative Picture Control seçeneğine sahip olan Z fc, renk, tonlama ve doygunluk gibi farklı parametrelere sahip temalarla çeşitli ruh hâllerini yansıtabiliyor ve efektlerin kullanıcının zevkine göre ayarlanabilmesine imkan sağlıyor.
 
 
 
Doğru Işığı Beklemeye Gerek Yok
Geniş ISO aralığı ve düşük ışıkta AF işlevi ile güneş battığında da çekime devam edebilmeyi sağlayan Nikon Z fc ile doğru ışığı beklemeden de çekim yapılabiliyor. Yüksek çözünürlüklü sensörü ve 100–51.200 ISO aralığındaki geniş otomatik ışık duyarlılığı aralığı sayesinde Nikon Z fc, her koşulda olağanüstü keskinlik, ayrıntı ve netlik sağlıyor. Akıcı ve hızlı otomatik netleme sistemi, 11 kare/sn'ye varan hızda çekim yapmaya olanak tanırken, aksiyon ne kadar kısa süreli olursa olsun çekimi yapabilmek mümkün hale geliyor. Nikon Z fc, durağan fotoğraf ve video çekimi ile Göz Algılama AF ve Hayvan Algılama AF işlevlerini destekliyor ve netleme alanını sınırlayarak gözlerin ve yüzlerin net bir şekilde yakalanmasını sağlıyor. Böylece, kadrajda birkaç kişi olduğunda hedeflenen konunun gözlerine sürekli netleme veya hareket eden bir evcil hayvanın gözlerinin izlenmesi de sağlanabiliyor.
 
İkonik Fotoğraf Makinesi, Nikon Aksesuarları ile Destekleniyor
İkonik tasarımıyla fark yaratırken kusurken görüntülerin yakalanmasını sağlayan Nikon Z fc, Nikon’un fotoğrafçılığı kolaylaştıran aksesuarları ile uyumlu çalışıyor. 100 yılı aşkın deneyimiyle görüntü teknolojilerinde lideri Nikon, başarılı fotoğraf makinelerinin yanı sıra bu alanda ürettiği aksesuarlar da fotoğraf meraklılarının yanında… Nikon güvencesiyle üretilen Bluetooth Uzaktan Kumanda ML-L7, Nikon Z fc ile uyumlu çalışarak fotoğrafçılığı zahmetsiz hale getiriyor. Uzaktan fotoğraf makinesi işlevlerini kontrol etmek için kullanılabilen uzaktan kumanda, belirli Nikon fotoğraf makineleriyle uyumlu çalışabiliyor. Deklanşörü serbest bırakma ve video kaydı için ayrı düğmeler içeren uzaktan kumanda, fotoğraf makinesi menüsünü yakınlaştırmak ve çalıştırmak için de kullanılabiliyor.
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Kahve makinesinden ödül çıkardı

EBSO’ya Yapay Zeka Çalışma Grubu önerisi

“Genç Beyinler Yeni Fikirler”in Altın Sponsoru

Galaktik Hazine’ye Hong Kong’dan ödül

Robot Olimpiyatı uluslararası finali İzmir’de

DJI RS 4 PRO ve RS 4 Türkiye'de!

Arşiv