İspanya’dan İzmir’e sanat esintisi

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü’nün Erasmus kapsamında anlaşmalı olduğu İspanya’da bulunan Conservatorio Superior de Musica de Vigo’dan gelen müzisyenler, müzik bölümü öğrencilerine ustalık sınıfı dersleri verdi.

  • 0
  • 388
İspanya’dan İzmir’e sanat esintisi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü’nün Erasmus kapsamında anlaşmalı olduğu İspanya’da bulunan Conservatorio Superior de Musica de Vigo’dan gelen müzisyenler, müzik bölümü öğrencilerine ustalık sınıfı dersleri verdi. Derslerin son günü Erasmus Resitali adı altında sahne alan grup, büyük beğeni topladı.

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü’nün koordinasyonuyla İspanya’nın Vigo şehrinden İzmir’e gelen müzisyenler müzik öğrencilerine üç gün boyunca ustalık sınıfı eğitimleri verdi. Erasmus programı kapsamında Conservatorio Superior de Musica de Vigo’dan Yaşar Üniversitesi’ne gelen müzisyenler, şan, keman, piyano ve oda müziği alanlarında dersler gerçekleştirdi. 25 öğrencinin katıldığı derslerin son gününde Ana Konferans Salonu’nda gerçekleşen Erasmus Resitali, alkışlarla karşılandı. Keman Sanatçısı Mario Peris Salom, Tenor Jose Antonio Campo Edesa ve Piyanist Severino Ortiz Rey’in yer aldığı resitalde Sebastian Yradier’in popüler bestesi Paloma ve Andres Gaos’un Ay Mi Amor bestesi de seslendirildi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Robotik takıma “Impact Award” ödülü

Yaz dopdolu geçecek

İtfaiye personeline yılan yakalama eğitimi

İlk mezuniyet, ilk heyecan!

DEÜ'ye Mükemmellik Ödülü

Sağlık Bilimleri'nden 250 mezun

Arşiv