İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy anıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü” kapsamında düzenlediği “Akif’in Sözü Cumhuriyetin Özü” adlı İl Programı Karabağlar Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi.

  • 0
  • 88
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy anıldı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü” kapsamında düzenlediği “Akif’in Sözü Cumhuriyetin Özü” adlı İl Programı Karabağlar Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi. Programa İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordu Komutanı Tuğgeneral Kemal Yeni, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Osman Kılıç, Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, eğitim yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşı'mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gününün 102. yıl dönümü için düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı ve Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut’un konuşmaları ile devam etti. Milli, manevi ve tarihi önemi kavratmak, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak, milli birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla düzenlenen “İstiklal Marşını Ezbere Güzel Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödül törenin ardından lise öğrencileri arasında yarışmada birinci olan Bergama 14 Eylül Anadolu Lisesinden Selinay Öcal İstiklal Marşını okudu. Program “Akif’in Sözü Cumhuriyetin Özü” isimli gösteri ile devam etti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir FB'liler Derneği’nden bin 500 öğrenciye bayramlık

Sahne Tozu'nda çifte kutlama

Deprem bölgesinde Japon ‘Karton Bölme Sistemi’ kurdular

Bir değer daha yitti

İzmir Avrupa Gençlik Başkenti için finalde

Depremde yıkılan yapılar için devlet, sorumluluğu kat maliklerine yükleyemez