İyi bir hekim aynı zamanda iyi bir insan olmalıdır

  • 0
  • 770
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi(EÜ) Tıp Fakültesi Prof. Dr. Muhittin Erel Amfisi’nde düzenlenen Uyum Haftası etkinliklerinde Ege Üniversitesi’nin önceki rektörlerinden Prof. Dr. Ülkü Bayındır yeni öğrencilerle buluştu. Prof. Dr. Bayındır Tıp Fakültesi’ne gelen genç tıbbiyelilere “Hekim olmak” adlı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Ege Üniversitesi’nin kuruluş tarihinden başlayarak Türkiye’de hekim olmanın önemini anlatan Prof. Dr. Bayındır, “Hekimlik insan bedenine müdahale edebilen tek meslektir. Burada eğitim alacak hekim adayları iyi bir doktor olabilmenin yanı sıra iyi bir insanda olmak zorundadır” diye konuştu.

Hastaya gösterilen saygı ve sevginin bir hekime daima kazanç olacağının altını çizen Prof. Dr. Ülkü Bayındır “Sevgili genç tıbbiyeliler, iyi hekim hastasına itina gösterendir. Hekim olmak yoğun bakım odasında oğlunu göz yaşlarıyla bekleyen bir annenin duygularını içinde hissedip anne olmak, içeri girip hekim olmaktır. Sizler akıllı, bilgili, onurlu ve cesur bir neslin devamısınız ve böyle yetişeceksiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv