İzmir Aşkına kostüm şampiyonu

İzmir’in başarılı STK’sı İzmir Aşkına Derneği Adana’da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalında tematik kostüm yarışmasında şampiyonluk ipini göğüsledi.

  • 0
  • 130
İzmir Aşkına kostüm şampiyonu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

115 vakıf ve bireysel katılımcının kalabalık bir jüri önünde çıktığı yarışmada kendi tasarladıkları kostümlerle İzmir Aşkına Derneği İzmir’e birincilik getirdiler.

Adana, tarih ve doğa temalı yarışmaya, doğayı ve bereketi temsil eden Demeter kostümü, yeşili, enerjiyi ve sürdürülebilirliği temsilen Portakal Çiçeği kostümü ve İzmir’de nesli tükenmekte olup en fazla Adana Çukurova bölgesinde görüldüğü için tek kanatlı İzmir Yalı Çapkını kuşu kostümü ile katılan İzmir ekibi İzmir’deki doğal hayata da vurgu yaparak önemli bir konuya da ilgi çekti. Gün boyu büyük ilgi gören kostümler İzmir’e ödülü de beraberinde getirirken katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ünlü iş insanı Ali Haydar Bozkurt’un tohumlarını attığı ve 12. Kez düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı yerli ve yabancı yüzbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Konserler, kortej, gösteriler ve yarışmalarla son derece renkli geçen karnavalda İzmir Aşkına her alanda yıldızlaştı.
Renkli ve şampiyonluk derecesi alan kostümleriyle 40 kişilik bir ekiple korteje katılan dernek temsilcileri ve gönüllüleri Adana sokaklarında İzmir rüzgârı estirdi. Sokaklardaki on binlerce kişi İzmir Marşı eşliğinde coşarken kortejde sürekli İzmir Aşkına ekibiyle fotoğraf çektirdiler. Günün sonunda kostüm tasarım ödülünü de kucaklayan İzmir Aşkına Derneği “Sokağın Kadınları Müzikalini” Adanalılara sahneleyerek iki şehir arasında kültür ve kardeşlik köprüsü oluşturdu. Karnavalın en ses getiren grubu olarak İzmir Büyükşehir belediyesinin desteğiyle organizasyona katılan, İzmir’in tanıtımına büyük katkı koyan, uluslararası bir alanda İzmir adına şampiyonluk plaketi kazanan STK olarak İzmir’e dönen İzmir Aşkına Derneği karnavalın her alanda yıldızı oldu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Miniklerle fidan dikti

Genç çiftçilere desteğini sürdürüyor

Kenti dinamikleri ile birlikte planlayacağız

Creil heyeti Kuşadası'na hayran kaldı

Gençlerin performanslarıyla kutlanacak

Ne Yediğimizi Biliyoruz

Arşiv