İzmir CVB, İzmir'in tanıtımı için atağa geçti

  • 0
  • 1.085
Yazı Boyutu:

Misyonu, İzmir’in kongre, fuar ve sergi merkezi olarak dünyada tanınmasını ve talep görmesini sağlamak olan İzmir CVB, kentin tanıtımı için yurtdışı fuarlarını hedef seçti.

İzmir’in iç ve dış pazardaki cazibesini artırmak amacıyla 2000 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren İzmir Kongre Turizm Tanıtım A.Ş (CVB), katıldığı yurtdışı fuarlarında, İzmir’i tanıtarak ülkeleri kongre turizmi için kente çağırıyor.
“İzmir’i geliştirmeyi ve tüm dünyaya tanıtmayı” kendisine ilke edinen İzmir CVB, aynı zamanda tüm turizm girişimcilerini ve ilgililerini tek çatı altında örgütlenmeye davet ediyor. İzmir CVB Yönetim Kurulu Başkanı Géza Dologh, Vali yardımcısı Haluk Tunçsu ile birlikte Mayıs ayında katıldıkları IMEX Frankfurt Fuarı ile Aralık ayında katıldıkları ve kongre turizmine yönelik ihtisas fuarlarından biri olan EIBTM Barselona 2009 Fuarı'nda İzmir’i tanıttıklarını söyledi.
26-28 Mayıs 2009 tarihinde Frankfurt’ta 7. kez düzenlenen IMEX Fuarı’na 157 ülkeden 3 bin 500 firmanın katıldığını, İzmir CVB olarak kurulan stantta ziyaretçilerle, görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Dologh,  “IMEX Fuarı, kongre ve toplantı sektörünün en önemli organizasyonu. Katılımcı ve ziyaretçilerin verimli görüşmeler gerçekleştirdiği bir platform. Kültür ve Turizm Bakanlığı Frankfurt Ataşeliği ile İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu tarafından organize edilen Türkiye standında yer alan standımızda, sektör kuruluşları ile yetkililer bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular. İzmir CVB olarak, uluslar arası kongrelerin İzmir’de düzenlenmesi yönünde talebimizi ilettik ve İzmir turizmini tanıttık. 157 ülkeden 3 bin 500 firmanın katıldığı fuar süresince kongre ve toplantı sektörü ile ilgili önemli görüşmeler yapıldı. Gelen ziyaretçilere, Türkiye logo ve resimli kutu nazar boncukları, 2010 şapkaları ve Türkiye Kongre filmi CD'si hediye edildi. EIBTM Barselona 2009 Fuarı’da başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu fuarda da konuklara nazar boncuğu, incir, üzüm, İzmir Guide CD ve İzmir ile ilgili broşür dağıttık.  İzmir’in kongre metropolü olması, her boyuttaki ulusal ve uluslar arası toplantılara, fuar ve sergilere ev sahipliği yapabilmek için çalışmalarımız devam edecek. ” diye konuştu.
Dologh ayrıca, turizmde hedeflere ulaşılabilmesi için turizmi çeşitlerine göre gruplandırmanın önemli olduğunu, kongre turizminin, turizm çeşitleri içerisinde önemli bir yerinin olduğunun altını çizdi. 
Dologh, kongre turizmi ile ilgili görüşlerini şöyle aktardı: “Dünya genelinde yılda bin 500 kongre yapılıyor, dünyada ise 3 bin tane de kongre yapılacak şehir bulunuyor. Bu konuda ülkeler arasında çok ciddi bir rekabet yaşanıyor.  Türkiye ve İzmir olarak çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. İzmir’de öncelikli olarak otel sayımızı artırmamız gerekiyor. Türkiye, ciddi bir pazarlama ve altyapı faaliyeti ile kongre turizminden, yılda 1 ile 1,5 milyar dolar arasında gelir sağlayabilir” 

        IMEX FUAR TAKVİMİ  25-27 Mayıs 2010, 24-26 Mayıs 2011, 22-24 Mayıs 2012,  21-23 Mayıs 2013

İzmir CVB Ulusal ve Uluslararası organizasyonların İzmir’de gerçekleşmesini sağlamak için;

-Ulusal ve uluslar arası fuarlara katılır,

-Ortak pazarlama ve tanıtım stratejilerini oluşturur,

-Karar yetkisine sahip kişileri İzmir’de ağırlar,

-Kamuoyu oluşturur,

-Medya kuruluşları ve mensupları ile ilişkileri örgütler,

-Alıcı ve tedarikçilere yönelik workshoplar düzenler,

-Ulusal ve uluslararası basında gerek haber, gerekse reklam yoluyla İzmir’in sürekli gündemde kalmasını sağlar,

-Konuyla ilgili eğitim faaliyetini planlar ve gerçekleştirir.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Torbalı ve Iraklı iş adamları Erbil'de buluşacak !

5 ayda 500 milyon dolar

81. konuk Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran

Çiftçinin cevizi çürümekten kurtuldu

Sanayicilerimiz mucize yaratmaya devam ediyor

Uzakdoğu’ya 500 milyon dolar ihracat

Arşiv