İzmir’i dünyaya tanıtan proje Erasmus

  • 0
  • 1.706
Yazı Boyutu:

Avrupa Birliği ülkelerinden Erasmus programı kapsamında Yaşar Üniversitesi(YÜ)ne gelen yabancı öğrenciler aynı zamanda İzmir’i dünyaya tanıtıyor. Yaşar Üniversitesi, Avrupa üniversiteleriyle olan işbirliğini hızla genişletmeye devam ediyor.
Üniversite öğrencisinin uluslararası hareketliliğini amaçlayan Erasmus programı kapsamında Yaşar Üniversitesi’ne gelen Avrupalı öğrenciler  eğitimlerine devam ederken, ülkelerine döndükten sonra İzmir’i de tanıtıyorlar.
Yaşar Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yürütülen öğrenci değişim programı kapsamında, 33 farklı program için 63 değişim anlaşması bulunuyor. En çok öğrenci değişimi gerçekleştiren üniversitelerden biri olan Yaşar Üniversitesi’nin  20 farklı Avrupa üniversitesi ile imzaladığı anlaşma bulunuyor.  İtalya, Yunanistan, Polonya, İspanya, Litvanya, Slovenya, Slovakya, Almanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Macaristan, Belçika, Fransa, Finlandiya, İsveç gibi birçok Avrupa ülkesini kapsayan anlaşmalar çerçevesinde son 4 yılda, 119 Erasmus öğrencisi Yܒde eğitim aldı, 90 öğretim elemanı da ders ve seminer verdi. Ayrıca, Yܒden  154 öğrenci de  Erasmus Programı katkısıyla yurt dışında eğitim gördü.
            
Geçtiğimiz yıl Avrupa Birliği’nin eğtim programlarından biri olan  Yoğun Programlar kapsamında Türkiye’de desteklenen 11 Projeden 4 tanesi Yaşar Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi.
İspanya,Belçika,Portekiz,İtalya,Finlandiya,Macaristan,Avusturya ve Polonya gibi Avrupa’da birçok üniversite ile işbirliği yapılarak su altı fotoğrafçılığından, bilgi sistemleri güvenliğine kadar pekçok alanda projeler başarıyla tamamlandı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim