İzmir’i unutmayacaklar

  • 0
  • 764
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi ve Giessen Üniversitesi işbirliği ile yürütülen stajyer öğrenci değişim programı aralıksız devam ediyor. Uluslararası Öğrenci Değişim Programı(IAESTE) çerçevesinde yürütülen programa bu yıl Türkiye’den 9 öğrenci Almanya’da, Almanya’dan 7 öğrenci de Türkiye’de stajlarını gerçekleştirdi. Almanya’dan gelen öğrenciler Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin farklı bölümlerinde araştırma ve incelemelerde bulundular. Staj programına ek olarak Ziraat Fakültesi eşliğinde Efes, Bergama, Mordoğan gibi yerlere teknik ve kültürel geziler gerçekleştirildi.
Program sonunda komisyona edindikleri eğitimlerle ilgili olarak sunum gerçekleştiren Alman öğrenciler, yeni tecrübeler edindiklerini, aradaki iletişimden ve yoğun ilgiden memnun kaldıklarını ifade ettiler.
Değişim programı ile Türkiye’ye gelen öğrencileri kendi fakültelerinde ağırlamaktan memnun olduklarını vurgulayan EÜ Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya İlbi, ”Stajyer olarak gelen bu öğrencilerimiz iki ülke arasında köprü durumundadır. İşbirliklerimiz devam edecektir. Ülkemizle ilgili olumlu düşüncelere sahip olarak ayrılacak olmanız bizi çok mutlu etti. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Toplantı sonrası öğrencilere sertifikaları verildi. İZMİR (Ege Ajans- Selda Bektaş)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv