YUKARI

İzmir Skal Havagazında görkemli gecesi

İzmir Skal Kulübü Derneği Nisan ayında gerçekleşen genel kurulda başkanlığı Emre Gezgin'den devralan derneğin yeni başkanı Güner Güney'in Regalye Değişim Töreni ve İzmir Skal Kulübüne 10 yeni üyenin katılması onuruna gala yemeği düzenlendi.
İzmir Skal Havagazında görkemli gecesi
29 Ağustos 2021 0 yorum 3684

 İzmir Skal Kulübü Derneği Nisan ayında gerçekleşen genel kurulda başkanlığı Emre Gezgin'den devralan derneğin yeni başkanı Güner Güney'in Regalye Değişim Töreni ve İzmir Skal Kulübüne 10 yeni üyenin katılması onuruna gala yemeği düzenlendi. İzmir Skal Kulüb’nün Dünya 2.lik ödülünün de bir nevi kutlaması olarak Tarihi Hava Gazı Fabrikası'nda düzenlenen gala yemeğine İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İBB Dış İlişikleri Daire Başkanı Gökçe  Bşakaya, Turizm Daire Başkanı Melih Kayacık, Skal Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çolakoğlu,  Skal Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Sadık Altıparmak, Erkan Özsavaş, Orhon Atameriç, Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Eskişehir Skal kulübü Başkanı  Hakkı Gök ve Y.K üyeleri, Kuşadası Skal Kulübü Başkanı Suna Çölok, Rotary 2440. Bölge 2020 Guvernörü Erhan Soydan, TUROYD Başkanı Ali Can Aksu, İzmir Skal Kulübü Y.K üyeleri ve kulüp üyeleri katıldı.

 
Regalye Töreni öncesi, Skal teamülleri gereği, İzmir Skal Kulübü Derneği’nin 2018 – 2021 çalışmaları ve başarılarının taçlandırıldığı gecede kulübün 3 seneye aşkın etkinlikleri törensel bir düzende gerçekleşti.

10 YENİ ÜYE İLE YENİ DÖNEME DOPING 
İzmir Skal Külübü’nün pandemi şartlarından ötürü geçmiş dönemden beri ötelediği ‘Yeni Üye Kabul Töreni’’ sonrası Dr Levent Köstem, Berrin Özütürk Şenli, Güneş Yapaşan, Orhan Tuna, Ayşegül Selçuki, Umut Barış Akleyin, Besim Amado, Didem Duru, Taylan Özcan, Damla Üngün Skal yemini ederek İzmir Skal Kulübü üyesi oldular.

ÜLKE KULÜBÜ KURDULAR
1, 5 seneye aşkın çalışmalar sonucu her türlü olumsuzluğa rağmen N.Makedonya Kulübü’nün kuruluşunu müjdeleyen GDB Emre Gezgin bir Türk Turizmi’nin Avrupa’da etkin olması adına önemli bir misyonu gerçekleştirdiklerini dile getirerek  katkı sağlayan kulüp üyesi Eray Sohoğlu’na teşekkür etti.

Gecede USDF’de geçtiğimiz dönem İzmir kulübü adına görev alan GDB Nihat Levent’e,  Travel Turkey fuarına uluslararası Skal katılımındaki katkılarından ötürü Ankara Skal Kulübü GDB, TÜRSAB Fuarcılık A.Ş Y.K Başkanı Selçuk Nazilli’ye, İZFAŞ adına  kulüp üyesi Elif Akşahin’e teşekkür plaketleri veren Emre Gezgin sonrasında kulübün Onur Üyesi beratımı 33 senesini dolduran Ahmet Kilimci’ye takdim ederek başarı dileklerinde bulundu.
KARAÇANTA’DAN İZMİR SKAL’A ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR
İzmir Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta gala yemeğinde yaptığı konuşmada, "Turizmde arkadaşlığı uluslararası boyutta destekleyen SKAL'ın dünya turizmine dostluk, paydaşlık, demokratik ve evrensellik anlayışına bağlı olarak yaptığı çalışmalar göz ardı edilemez. Hepinizin malumu olduğu üzere eşsiz kültürel, tarihi ve doğa zenginliklere sahip ülkemiz dünyanın sayılı turizm destinasyonlarından biridir" ifadelerini kullandı.

 Karaçanta " SKAL, İzmir'in dünya turizm camiası olan ikili iyi ilişkilerin, iş birliği faaliyetleri başta İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz olmak üzere turizmin paydaşları olan STK'ların yanı sıra yerel yönetimlerle yapmış olduğu işbirliği bir sinerji yaratmış, bu da turizmimize olumlu olarak yansımıştır" diye konuştu. Artemis Ödülleri'nden biri olan Farkındalık Onur Ödülü İzmir Turizminin gelişmesine katkılarından dolayı 2019 yılında SKAL İzmir Kulübüne verildiğini de hatırlatan Karaçanta, " SKAL İzmir'in dünya ikinciliği kazanan filmiyle 103 ülkede İzmir ve çevresini tanıtma imkanı sağlamalarından dolayı yine tebrik ediyorum. İlimizin turizmine sağladığı katkılardan önceki dönem SKAL İzmir Başkanı sayın Emre Gezgin'e teşekkür ediyor, yeni başkanımız sayın Güner Güney'e sonsuz başarılar diliyorum" dedi.
 
İZMİR DEPREMİ’NDE SKAL İZMİR’ E  ROTARY  ÖZEL TEŞEKKÜRÜ
Uluslararası hizmet kuruluşu Rotary International 2440. Bölge 2020 Guvernörü Erhan Soydan’ın geceye katılımı ile ilk defa iki STK topluma hizmet ekseninde buluştu. Soydan, Emre Gezgin’e İzmir depreminde Rotary  kulübünün Yaşam Alanı’na verdiği önemli desteklerden ötürü teşekkür ederek, 14 gün boyunca yemek tedariki başta olmak üzere yardımlarından ötürü kulüp üyelerine teşekkürlerini bildirdi. Gezgin sahneye teşekkür beratını almak için destek veren üyeleri Bülent Tercan, Akın Yorulmaz, Güner Güney, Murat Tolga Akın’ı davet ederek değerli işbirlikleri için teşekkürlerini sundu. 

GEZGİN ÇİFT BAŞLI ASLAN İLE UĞURLANDI 
Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu (USDF) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çolakoğlu ise görevini devreden başkan Emre Gezgin’e asalet ve gücü betimleyen çift başlı aslan vazosunu takdim ederek ‘Gezgin’in İzmir Kulübü’ne verdiği asalet ve İzmir kulübünün de Türkiye Skal hareketine kattığı gücü simgelediğini belirtti.  Göreve geldiğimiz günden itibaren federasyon yönetim kurulunda 17 tane başkan ile birlikte çalıştıklarını belirten Çolakoğlu Emre Başkan’ın Türkiye ve Dünya turizminde çok iyi yerlere gelmesi gereken İzmir'i hakkıyla temsil ettiğini federasyon başkanı olarak da kendisinin yapmış olduğu bu çalışmalarını da sosyal, görsel ve yazılı medya aracılığıyla daima İzmir'i ve Emre Başkanı anlatmaya çalıştığını belirtti. Dünya kulüpler arasındaki yarışmada Türkiyemize dünya ikinciliği kazandırdığını vurgulayarak bu yarışmada İzmir Kulübü üyelerine sunmuş oldukları katkılardan dolayı teşekkürlerini sundu.
"Güner başkanım ve yönetim kuruluna aramıza katmış oldukları bu değerli arkadaşlarımız için teşekkürlerini sunduktan sonra yeni dönemde başarılar diledi.

DÜNYA 2.LİĞİNDEN SONRA SKAL DÜNYA KONGRESİ'Nİ İZMİR'E GETİRECEK
Regalye değişimi töreninde konuşan Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş ise, " Sevgili Emre çok güzel bir başkanlık yaptı. İzmir Kulübünü yönetim kuruluyla beraber heyecanını önüne katarak Türkiye'nin, İzmir'in ve SKAL İzmir'in sesini duyurdu. Emre'den çok daha fazla işler bekliyoruz. Sevgili Güner başkanımıza da başarılar diliyoruz. Bu kolyeyi kendisine tevdi ettik. Çok güzel bir miras aldı. Eminim o da sizinle birlikte güzel yerlere götürecek. Açılan yolu devam ettirecek.Dünya Turizm Kongresi'ni İzmir'e getirmek için çaba gösterecek" diye belirtti.

Başkanlık Regalyesi, Skal Dünya Başkanı Hülya Aslantaş ve Skal Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çolakoğlu tarafından İzmir Skal Kulübü 2018 -2021 başkanı Emre Gezgin'in boynundan alınarak yeni başkan Güney Güner'in boynuna takıldı. İzmir Skal Kulübü'nün yeni yönetim kurulu üyeleri ise Aydın Tokbaş, Bülent Tercan, Mine Güney Kaya ve Murat Tolga Akın oldu.

2 ANA MİSYONUN GERÇEKLEŞMESİ İLE DÖNEM SONA ERDİ
Dünya 2. Liği başta olmak üzere bir çok ilkin gerçekleştiği 2018 -2021 dönemi İzmir Skal Kulübü Derneği Başkanı Emre Gezgin veda konuşmasında göreve geldiğinde 2 ana misyonu olan derneğini geliştirmek ve yeni başkanın yetişmesini sağlamak konusunda gayretlerinin 11 farklı turizm bileşenini temsil eden üst düzey turizmci üyelerinin ve cefakar yönetim kurulunun olağanüstü destekleri ve  çalışmaları ile sonlanmasından duyduğu mutluluğu dile getirdikten sonra Y.K üyeleri Güner Güney, Bülent Tercan ve Aydın Toknbaş’a şükran plaketi takdim etti. Kendilerinin yüksek görev bilinci ve skal ruhunu mükemmel şekilde ifade eden bağlılıklarından dolayı tüm kulüp başarılarında oynadıkları rollere değinerek yeni dönemde başarılar diledi.
Y.K üyesi Bülent Tercan Gezgin liderliğinde Y.K’na görev almaktan onur duyduğunu belirterek UNESCO değerlerimizin yeni dönemde ön plana çıkması için gerçekleştirecekleri çalışmaların önemine vurgu yaptı. Y.K üyesi Aydın Tokbaş, Onur Üyesi seçilen Ahmet Kilimci’yi tebrik ederek, çalışanı olarak duyduğu gruru dile getirdi.

GÜNER GÜNEY İLE YENİ KAN, YENİ BAŞLANGIÇ
İzmir Skal Kulübü yeni başkanı Güner Güney, 1966 yılında kurulan kulübün en genç başkanı olduğunu vurgularken, "Öncelikle Emre Gezgin Başkanıma beraber çalıştığımız dönemde ortaya koyduğu liderlik için şükranlarımı sunarım. Korona dönemi de olsa bir şeyler üretmeye çalıştık. Dünya ikinciliği ödülümüz bizi çok motive etti. İzmir'de ilk defa STK onur ödülü aldık ve çok motive olduk. Bunun verdiği güçle 2024 Dünya Kongresine adayız. Bunun bir ay içerisinde dokümantasyonunu bitirip resmi başvuruyu yapacağız.     Böylesine köklü bir kulübün en genç başkanı olmaktan dolayı mutluyum. Sağ olun, var olun" dedi.
FOTO GALERİYE GİTMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONU TIKLAMAYI UNUTMAYINIZ...

Haberin Foto Galerisi için tıklayın

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Yaşadığımız Günler 0 yorum

Skoop Pop-Up Alaçatı’da

13 Ağustos 2022 158 kere okundu

Sosyal Kooperatiflerin dünyada ve Türkiye’deki örneklerinin giderek artması sosyal fayda ve girişimcilik anlamında önemli aktörler haline gelmelerini sağlıyor. Bir sosyal [...]

Yaşadığımız Günler 0 yorum

EMGD’lilerden karma sergi

10 Ağustos 2022 257 kere okundu

Kısa adı EMGD olan Ege Magazin Gazetecileri Derneği tarafından hazırlanan EMGD’liler Karma Fotoğraf Sergisi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergi açılışına [...]

Yaşadığımız Günler 0 yorum

1. Genel toplantı Swiss'de

01 Ağustos 2022 446 kere okundu

118 R Yönetim Çevresi kulüplerinden İzmir Yamanlar Lions Kulübü, Swissotel Büyük Efes’de 2022-2023 dönemi temmmuz ayı 1. genel toplantısında bir araya [...]

Yaşadığımız Günler 0 yorum

KESİAD’ın yaz buluşması

26 Temmuz 2022 433 kere okundu

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD), düzenlediği yaz buluşmasında üyelerini bir araya getirdi. Bayraklı La Vie Nouvelle'de düzenlenen gecede Undercover müzik [...]

Yaşadığımız Günler 0 yorum

Aşk masalında mutlu son…

25 Temmuz 2022 1610 kere okundu

Sancak Süt Ürünleri Yönetim Kurulu üyesi Cem Egi ile Matematik Öğretmeni Ceren Kezer’in aşk masalının ilk satırları 3 yıl önce bir arkadaş düğününde [...]

Yaşadığımız Günler 0 yorum

Gecenin Hukuku: Sevgi ve Aşk

01 Temmuz 2022 817 kere okundu

Minareci- Şahiner Hukuk Bürosu ortaklarından Avukat Gülşen Minareci ile Uzmanlık alanı Müzik Hukuku olan İFO Eğitim Müdürü Avukat Erhan Meço bir ömür [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1660629759168-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Sevenlerinin Gönüllerinde Yaşayacaksın İlhan İrem

74 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Şiddetli Dalga Kapıya Dayandı!

39 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Sıcakta Ne Yenilir?

198 yazı

3

Serhan Şarman

Rehber Köpekler Yaşamları Değiştiriyor

8 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1660629807769-1a.jpg

Son Yorumlanan Haberler

Sihirli Kasaba’da tek Türkiye’li

12 Mayıs 2022 2 kere okundu

Sihirli Kasaba’da tek Türkiye’li

10 Mayıs 2022 2 kere okundu

Onun dev bir kütüphanesi var

29 Kasım 2021 1 kere okundu

Tamer'de Kliplendi

11 Ağustos 2021 1 kere okundu

Reklam

1660629786896-1a.jpg