İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruldu

TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş) liderliğinde Re-Pie Portföy iş birliğiyle kurulan İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu kurumsal ve bireysel nitelikli yatırımcılar ile İzmir Tarihi Kent Merkezi’nin UNESCO Dünya Mirası olmasına katkı sağlamaya devam edecek.

  • 0
  • 740
İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruldu
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

TARKEM'in kurguladığı strateji çerçevesinde İzmir Tarihi Kemeraltı ve Çevresi adına kaynak yaratma ve ölçeklendirme konseptiyle “İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu” Re-Pie Portföy iş birliği ile 9 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirildi. TARKEM liderliğinde Re-Pie Portföy Yönetim Şirketi iş birliğiyle hayata geçirilen İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu’na, bölgenin gelecek vizyonunun bir parçası olmak isteyen küçük veya büyük her ölçekteki kurumsal ve bireysel nitelikli yatırımcılar katılabiliyor. 2023 yılı ikinci çeyreğinden itibaren Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyadan nitelikli yatırımcılara İzmir Tarihi Kemeraltı’na ortak olma çağrısı yapacak olan İzmir Tarihi Kemeraltı GYF ve TARKEM, Türkiye’deki öncü rolünü pekiştirirken kentsel yenileme ölçeğinde gerçekleştireceği çalışmalarla İzmir Tarihi Kent Merkezi’nin UNESCO Dünya Mirası olmasına katkı sağlamaya devam edecektir.

İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun bir ‘etki yatırımı’ olduğunun altını çizen Re-Pie Portföy Yönetimi Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Emre Çamlıbel: “TARKEM liderliğinde kurduğumuz Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu bir ‘etki yatırımı’ olma özelliği taşıması sebebiyle bizim için çok özel ve anlamlı bir yatırım. İzmir Tarihi Kemeraltı GYF, yatırımcısını hem kazandırmaya hem de İzmir Tarihi Kent Merkezi gibi kültürel bir mirasın hak ettiği değeri görmesi için katkı sağlamaya davet ediyor. Re-Pie olarak çevresel ve sosyal değer yaratan vizyoner projelere yatırımlarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

TARKEM Hakkında

TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş), İzmir’in kent değerlerini korumak ve geliştirmek için yeni bir iş modeli yaratmak ve yarattığı bu modelle İzmir Tarihi Kent Merkezi’ni (İzmir Tarihi Kemeraltı ve Çevresi) canlandırmak amacıyla 19 Kasım 2012 tarihinde kurulmuş çok ortaklı bir kamu-özel bir iş birliği yapısıdır. TARKEM kuruluşundan itibaren yaptığı tüm çalışmaları belirli bir vizyon çerçevesinde gerçekleştirmiş ve ana stratejisi ekseninde ilk 5 yılını bu alanın planlamasına ayırmış, ikinci beş yılında ise bu alanda model teşkil edebilecek örnek yatırımlar gerçekleştirmiştir. Bu doğrultuda bugün halihazırda 2023 yılı sonunda işletmeye açılmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların da desteği ile aynı anda 9 restorasyon uygulaması gerçekleştirmektedir.

Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Hakkında

Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş, Türkiye’nin faaliyet izni almış ilk alternatif yatırım fonu yönetim şirketi olarak 2015 yılında kurulmuştur. Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan lisanslı tam kapsamlı portföy yönetimi şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketin bugün 18 adet gayrimenkul ve 25 adet girişim sermayesi yatırım fonu, 2 menkul kıymet yatırım fonu ve bir de Fiba Emeklilik ile beraber yönettiği Galatasaray Emeklilik fonu bulunmakta ve portföy büyüklüğü yaklaşık 16.9 milyar TL’dir.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Z kuşağı en çok fıstık, badem ve ceviz tüketiyor

Sofralık üzümün ihracat yolculuğu 11 Temmuz’da başladı

Çiftçiyi tarım fuarı heyecanı sardı

Cezayir’de Türk ürünlerine yoğun ilgi

Esnafın zararını karşılayacak

6 aylık kuru meyve ihracatı 829 milyon dolar