İzmir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Özel Yetenek Sınavı Başladı

  • 0
  • 2.534
Yazı Boyutu:

İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’ne ilk kez Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alacak İzmir Üniversitesi’nde ilk sınav yapıldı. Sınavlar 8 ve 15 Ağustos tarihlerinde tekrarlanacak.
Mimarlık Fakültesi’nin açılması ile fakülte sayısı 5’e, bölüm sayısı 20’ye yükselen İzmir Üniversitesi’nde Özel Yetenek Sınavı heyecanı yaşanıyor. 6 öğrencinin yüzde 100 burslu, 54 öğrencinin de ücretli olarak alınacağı İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nün ilk özel yetenek sınavına başvuru yoğun oldu. 3 amfide düzenlenen sınava, kontenjanı büyük oranda aşan 110’dan fazla üniversite adayı katıldı. 

Kimler başvurabilir
8 ve 15 Ağustos’ta yeniden düzenlenecek sınavlar için liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ile güzel sanat liselerinin el sanatları, el sanatları teknolojisi, el sanatları ve çiçek, dekoratif el sanatları, grafik, grafik sanatlar, grafik tasarım, müzik, nakış, resim, uygulamalı resim, sanat, sanat (müzik), sanat (resim), seramik, seramik sanatı, spor tasarım ve teknolojisi alanlarından mezun olan adayların 2011 YGS puan türlerinden birinden en az 140 puan; diğer lise ve alanlardan mezun olan adayların ise 2011 YGS puan türlerinden herhangi birinden en az 180 puan almaları gerekiyor. Detaylı bilgi www.izmir.edu.tr’de.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv