İzmir Üniversitesi ICEF Dubai Workshop’a katıldı

  • 0
  • 845
Yazı Boyutu:

Dubai’de düzenlenen ICEF Dubai Workshop’a katılan İzmir Üniversitesi, özellikle Tıp ve Mühendislik fakülteleri ile beğeni kazandı.

Erasmus öğrenci ve personel değişiminin yanı sıra staj ve akademisyen değişimi konusunda da hareketli günler yaşayan İzmir Üniversitesi, Dubai’de 2000 yılından bu yana düzenlenen ICEF Dubai Worshop’a katıldı. Halen Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Almanya, İran, Rusya ve Ukrayna’dan öğrencileri bulunan İzmir Üniversitesi Somalili öğrencilere de kucak açmıştı. Yurtdışı fuarlara katılımın çok önemli olduğunu ifade eden Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve İzmir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Selim Doğanata, Türkiye’nin Ortadoğu, Afrika ve Güney Asya için yükselen değer olduğunu hatırlattı ve İzmir’in yükseköğretimde çekim merkezi olabileceğini dile getirdi.

Uluslararası İlişkiler Ofisi’nden Aslı Kuşoğlu ile birlikte fuarda yaklaşık 100 ajans ile bir araya gelme fırsatı yakaladıklarını dile getiren Selim Doğanata, “Öncelikle Tıp Fakültesi hakkında bilgi almak istediler. Tıp Fakültesinden sonraki tercihleri de genelde Mühendislik Fakültesi oldu” dedi. 30 ülkeden katılımcı üniversitelerin fuarda yer aldığını dile getiren Doğanata, İzmir’in bölge ülkeleri için üniversite eğitiminde önemli bir çekim merkezi olduğunu, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

330 Hemşire sağlık sektörüne uğurlandı

Egeli genç hekimler sektöre uğurlandı

Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü

Ortak mezuniyet coşkusu

Proje Yazım Atölyesi

Güzelbahçe Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Arşiv