İzmir Üniversitesi Lisans eğitiminde Türkiye’nin en fazla tercih edilen 15’inci vakıf üniversitesi

  • 0
  • 735
Yazı Boyutu:

İstanbul Kültür Üniversitesi Arge Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre İzmir Üniversitesi, vakıf üniversiteleri arasında Türkiye’nin Lisans eğitiminde en fazla tercih edilen 15’inci üniversitesi oldu.
İzmir Üniversitesi, sayıları 54’e varan vakıf üniversiteleri arasında, Lisans eğitiminde en fazla tercih edilen 15’inci üniversite oldu. İstanbul Kültür Üniversitesi Arge Merkezi tarafından yapılan çalışmaya göre, 2011 LYS sonuçlarına göre 860 Lisans öğrencisine eğitim verecek olan İzmir Üniversitesi, yüzde 94.9 oranla tercih edildi. İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Tıp Fakültesi 2012-2013 akademik yılında eğitim vermeye başlayacak bir üniversite olarak İzmir Üniversitesi’nin şu an Ege ve Akdeniz bölgelerinde en fazla tercih edilen üniversite olduğuna dikkat çekti.

Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, şu açıklamada bulundu:  “İzmir Üniversitesi, gerek akademik çalışmaları, gerekse de sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ve topluma hizmet çalışmaları ile eğitim sektöründeki deneyimi yarım asra yaklaşan Doğanata Eğitim Kurumları’nın başarı çıtasını her yıl yükseltmektedir. İzmir Üniversitesi, iş dünyasının ihtiyaçları ve üniversite adaylarının tercihleri doğrultusunda hayata geçirilen yeni bölümleri, teorinin yanı sıra uygulama eğitimine verilen önem ve mezunlarının kalitesi ile hedeflediği geleceğe doğru hızla ilerlemektedir. Dördüncü eğitim yılına hazırlanan bir üniversite olarak, Türkiye’nin en fazla tercih edilen vakıf üniversitelerinden biri olmak bizleri hedeflerimize ulaşmak ve yeni ufuklar açmak için daha da yüreklendirdi.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deü'nün Kalitesine Bir Tescil de Epdad'dan

Yaşar Üniversitesi 23 yaşında

57. Alay temsili sancağını 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti

Alper’e araştırma ödülü

Karşıyaka’da sporla iç içe nesiller yetişiyor

Destek İş Birliği Merkezi EÜ’de açıldı

Arşiv