İzmir Üniversitesi’ndeki eğitimine ön lisans ile başladı, hedef doktora!

  • 0
  • 1.041
Yazı Boyutu:

Bilgisayar Programcılığı ön lisans eğitimine İzmir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda başlayan Onur Erkalp, 2011 Dikey Geçis Sınavı sonucu ile İzmir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etme hakkı kazandı. Erkalp’in hedefi, aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora yapmak.

2008 yılında ilk kez üniversite sınavına giren Onur Erkalp’in ilk tercihi, İzmir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) Bilgisayar Programcılığı Programı oldu. İlk tercihini kazanıp eğitimini iki yılda başarı ile tamamlayan Erkalp, üniversiteden mezun olur olmaz iş dünyasına ilk adımını attı. Mezuniyetinin ardından bir yıl hem çalışıp hem de Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) hazırlanan Onur Erkalp, 2011 yılı DGS sonuçları ile yine ilk tercihi olan İzmir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde okumaya hak kazandı. “İzmir Üniversitesi verdiği eğitim ile kariyerimin kapılarını açtı” diyen Erkalp, bilgisayar mühendisliği eğitimini tamamlamasının ardından yüksek lisans ve doktora eğitimini de İzmir Üniversitesi’nde tamamlamak istediğini söyledi. MYO Öğr. Gör. Ertuğrul Gökhan kaçan ve Öğr. Gör. Atilla Toker ile bir araya gelen Erkalp, “Başta rektörümüz olmak üzere hocalarımın desteği ile geldiğim nokta, hedeflerimi gerçekleştirmek için beni yüreklendiriyor” dedi.

İş yaşamına da İzmir’de devam edecek
Meslek Yüksekokulu eğitiminin geleceğinin hem akademik kariyer, hem de iş dünyası için parlak olduğuna dikkat çeken Erkalp, “İş deneyimime ekleyeceğim akademik kariyerim ile iş yaşamıma İzmir’de devam etmek istiyorum” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv