İzmir Üniversitesi'nden tercih desteği

  • 0
  • 762
Yazı Boyutu:

LYS sonuçlarına göre en doğru tercihi yapmak isteyen öğrenciler, İzmir Üniversitesi’nin yolunu tutuyor. İzmir Üniversitesi, rehber öğretmenleri, akademisyenleri ve uzman kadrosu ile puanlar, bölümler ve tercihler hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor.

2011-2012 akademik yılında bir üniversite öğrencisi olma hayalini kuranlar için en sıkıntılı zaman olan tercih dönemini en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler, İzmir Üniversitesi Tercih Merkezi’nin yolunu tutuyor. Haftanın yedi günü boyunca saat 08.30-17.30 saatleri arasında ücretsiz olarak Rehber Öğretmenlerden puanları hakkında en iyi değerlendirmeleri alan öğrenciler, İzmir Üniversitesi akademisyenleri ile tanışıyor, bölümlerde derslerin nasıl işlendiği konusunda bilgi alıyor. İzmir Üniversitesi Tercih Merkezi, tercih dönemi sonuna kadar adaylara yeni puanlama sistemi ve tercihler hakkında üniversite binasında, 0 232 246 49 49 numaralı telefondan ve bilgi@izmir.edu.tr web adresinden danışmanlık hizmeti vermeye devam edecek. 

İstanbul’dan da ulaşmak mümkün
İzmir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde kurulan Tercih Merkezi de, İstanbul’da bulunan ancak İzmir Üniversitesi hakkında bilgi almak isteyen öğrencilere, profesyonel yardımda bulunmak üzere hizmet vermeye başladı. İstiklal caddesi Zambak sokakta bulunan İzmir Üniversitesi İstanbul Sürekli Eğitim Merkezi de, tercih dönemi sonuna kadar üniversite adaylarına hizmet verecek.
İzmir Üniversitesi hakkında da bilgi almak isteyen öğrenci ve velilerinin de üniversitede verilen eğitim, akademik kadro, üniversitenin sosyal ve sportif olanakları, ücretleri ve ödeme koşulları, barınma olanakları, öğrenci kulüpleri gibi konularda bilgilendirildiği Tercih Merkezi’nde verilen hizmetin önemini dile getiren İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, “Öğrencilerimizin öncelikle bilincine varmasını istediğimiz nokta, yapacakları tercihin sadece meslek ve üniversiteye dair değil, geleceğe dair bir tercih olduğudur. Her geçen yıl, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu uzmanlıkların değişmesi, gözde mesleklerin de farklılaşmasına neden oluyor. Ancak her şartta, seçmiş olduğu meslekte en üst düzeyde bilgi, birikim, yeterlilik ve donanıma sahip, takım çalışmalarına yatkın, liderlik ve sorumluluk alabilecek düzeyde olanlar, hayata bir adım önde başlamış oluyor” dedi.
Rektör Erciyeş, bu yıl ilk kez öğrenci alacakları Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Mimarlık, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Çocuk Gelişimi bölümlerinin aday öğrencilerden yoğun ilgi görmesini beklediklerini söyledi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv