İzmirli Judocular da Japonya’daydı

  • 0
  • 982
Yazı Boyutu:

Milli Takım’la birlikte Japonya’da kamp yapan İzmirli judocular depreme Tokyo’da antrenman sırasında yakalandılar. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 3 sporcu ve 2 antrenörünün de yer aldığı kafileden gelen haberler herkesi sevindirdi. Mavi-beyazlı kulüp yetkilileri, bağlantı kurdukları sporcularının sağlığının iyi olduğunu ve endişe edilecek bir durum bulunmadığını açıkladı.
Japonya’da meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki deprem ikili kamp için Milli Takım ile birlikte Tokyo’da bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Judo takımı sporcularını antrenman sırasında yakaladı. İzmirli milli judocular Gülşah Kocatürk, Hasan Yılmaz ve Remzi Kocatürk, antrenörleri Özgür Yılmaz ve Ercan Çakıroğlu ile birlikte Japonya Milli Takımı ile ikili kamp yapmak üzere geçen hafta Tokyo’ya gittiler. Üç sporcu ve iki antrenör kamp çalışmalarını tüm yoğunluğuyla sürdürürken tarihin en büyük depremlerinden birine tanık oldular. Türk sporcular yaşanan büyük sarsıntı sırasında ölüm korkusuyla yüzyüze geldiler.
Deprem sonrası oyuncular ve antrenörlerine telefon hatlarının kesilmesi nedeniyle uzun süre ulaşılamadı. Ancak internet bağlantısının sağlanmasıyla birlikte Japonya’dan en azından Türk kafilesi adına sevindirici haberler geldi. Tüm sporcularla görüşme imkanı bulduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Judo Antrenörü Mesut Kapan, “Deprem ekibimizi antrenman sırasında yakalamış. Anlattıklarına göre gerçekten büyük bir panik havası oluşmuş. Herkes kendini salondan dışarıya atmaya çalışmış. Daha sonra Japonya Judo Federasyonu yetkilileri, tüm ekibi bir futbol sahasına götürmüşler ve 3 saat orada güvenlik çemberi içinde kalmışlar” dedi.
Deprem sonrası tsunami tehlikesine karşın ekibin sahil kenarındaki otelden şehir içindeki bir başka otele transfer olduğunu da sözlerine ekleyen Kapan, “Şu anda endişe edilecek bir durumun olmadığını söylüyorlar” diye konuştu. 4 Mart’tan bu yana Japonya’da kampta bulunan İzmir Büyükşehir Belediyespor ekibi, ülkemize 19 Mart’ta dönüş yapacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

3.Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” başladı

Gaziemir’de kıyasıya yarış

Bornova şampiyon

Atatürk’ün çocuklarından Karşıyaka’da 19 Mayıs yarışı

Altınordu-TSYD Turnuvası şenlik gibi geçti

Final ve ödül töreni heyecanı

Arşiv