Japon Büyükelçi’den “İş Konseyi” önerisi

  • 0
  • 1.436
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret eden Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Tanaka, hem turizm hem de yatırım açısından çok daha ön plana çıkacağını inandığı İzmir’in Türk-Japon İş Konseyi’ne evsahipliği yapmasını önerdi.
Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Nabuaki Tanaka, “2010 Türkiye’de Japon Yılı” etkinlikleri kapsamında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Neo-Japanesque” adlı gösteride yer alan sanatçılarla birlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti.

Başkan Kocaoğlu, konuk Büyükelçi ve beraberindeki sanatçıları İzmir’de görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Büyükelçi Tanaka ise İzmir’e ilk resmi ziyaretini düzenlerken, ülkesinin sanatçılarıyla da bir arada olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Japonya olarak İzmir’e son derece sıcak baktıklarını belirten Tanaka, bunu kentin EXPO 2015 adaylığı sürecinde verdikleri destekle de gösterdiklerini söyledi. Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Nabuaki Tanaka, Türkiye’deki Japon firmalarının ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösterdiğini ancak önümüzdeki süreçte bu dengenin Ege Bölgesi lehine değişmesini beklediklerini dile getirerek, “Türk-Japon İş Konseyi’nin İzmir’de toplanmasının bu anlamda yararlı olacağına inanıyorum” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise bunun çok iyi fikir olacağını ve konsey üyelerini İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Torbalı ve Iraklı iş adamları Erbil'de buluşacak !

5 ayda 500 milyon dolar

81. konuk Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran

Çiftçinin cevizi çürümekten kurtuldu

Sanayicilerimiz mucize yaratmaya devam ediyor

Uzakdoğu’ya 500 milyon dolar ihracat

Arşiv