Japon devi Torbalı dedi

Dünyanın önde gelen Japon motor üreticisi Yanmar, yatırım için Torbalı’yı seçti. 25 bin m² kapalı alan içerisinde, günde 35 traktör montajı gerçekleştirilmesi planlanıyor. TTO Başkanı Olgun, “Uluslararası bir firmaya daha ev sahipliği yapmanın gurunu yaşıyoruz” dedi.

  • 0
  • 462
Japon devi Torbalı dedi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir ve Türkiye ekonomisinin lokomotif bölgelerinden olan Torbalı, ev sahipliği yaptığı dev firmalara bir yenisini ekledi. 100 yılı aşkın üretim tecrübesiyle endüstriyel motorlar, iş makineleri, tarım makine ve ekipmanları, enerji sistemleri, deniz araçları ve ekipmanları üretiminde dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan Japon merkezli Yanmar Türkiye Makine A.Ş, yatırım için Torbalı’yı tercih etti. Montajı gerçekleştirilen traktörler, Avrupa başta olmak üzere Ortadoğu ve Afrika pazarlarına ihraç edilecek.

CAZİBE MERKEZİ TORBALI
Başkan Yardımcısı Volkan Karatoklu ile birlikte Fabrika Müdürü Gökçen Tarkan Aydoğan ve ekibinden yatırım hakkında bilgi alan TTO Başkanı Olgun, “Yanmar Türkiye, günde 35 traktör üretim kapasitesi ile ilçemizin önemli ihracat firmalarından biri olacak” dedi. 67'si yabancı sermayeli olmak üzere 1120 adet üretim tesisinin Torbalı’da faaliyet gösterdiğini belirten Olgun, “Uluslararası dev firmalara ev sahipliği yapan Torbalı'nın 1 milyar 341 milyon dolarlık ihracatı ile 100'ü aşkın ülke ile lojistik ağı bulunmaktadır. Kentimizin içinden otoban ve otoyol geçmekte ayrıca demiryolu ve İZBAN hattının üzerinde yer almaktadır. Adnan Menderes Havalimanı'na 25 kilometre, Alsancak Limanı'na ise 40 kilometre mesafede yer alan ilçemiz, İstanbul-İzmir Otoyolu'na da bağlantısı bulunmaktadır" dedi.

TORBALI DOĞRU BÖLGE
Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ve ekibinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirten Fabrika Müdürü Gökçen Tarkan Aydoğan, “Türkiye’deki ikinci üretim tesisimizi Torbalı’da faaliyete geçiriyoruz. Şu anda 76 personelimizle çalışmalara başladık. Yakın zamanda 125’e çıkmasını planlıyoruz. Bizler burada olmaktan çok mutluyuz. Yanmar Türkiye ailesi olarak ülkemizi; üretim, lojistik ve mühendislik üssü yapmak için canla başla çalışmaya gayret edeceğiz. 27 Eylül Çarşamba günü saat 13:30’da gerçekleşecek olan açılışımıza tüm Torbalı halkını davet ediyoruz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Z kuşağı en çok fıstık, badem ve ceviz tüketiyor

Sofralık üzümün ihracat yolculuğu 11 Temmuz’da başladı

Çiftçiyi tarım fuarı heyecanı sardı

Cezayir’de Türk ürünlerine yoğun ilgi

Esnafın zararını karşılayacak

6 aylık kuru meyve ihracatı 829 milyon dolar