K. Makedonya Türklerine Kitap Desteği

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği K.Makedonya' da Türkçe eğitim gören çocuklar için kitap kampanyası düzenliyor.

  • 0
  • 202
K. Makedonya Türklerine Kitap Desteği
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği K.Makedonya' da Türkçe eğitim gören çocuklar için kitap kampanyası düzenliyor.

Kitap kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler " K.Makedonya'da anadilde eğitim gören çok sayıda soydaşımız bulunmaktadır. Soydaşlarımızın özellikle  roman ve hikaye kitaplarına ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu konuda tüm hemşerilerimizin destekleri ile kitapların teminini sağlamak için bir kitap kampanyası düzenliyoruz. Covid 19 başlamadan kısa bir süre önce bir bağış kampanyası düzenlemeye başlamıştık ama hastalık sebebiyle iptal etmek durumunda kaldık. Bu konuda duyarlı tüm İzmirli hemşerilerimizin desteklerini bekliyoruz .Bir elin nesi var iki elin sesi var ata  sözünden hareketle bu dayanışma örneğine herkesin katkısını bekliyoruz .Biz bu dayanışmaya milli bir görev olarak bakıyoruz. Kitap bağışlamak isteyen bağışçılarımız Gültepe'de bulunan dernek merkezimizden  yada  0535 780 41 54 - 0532 575 86 38 nolu telefonlardan bize ulaşabilirler. Bu konuda desteklerinden dolayı herkese şimdiden çok teşekkür ederiz" dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

“ISO 9001” Karabağlar'da

Sulak alanları hızla kaybediyoruz

Geleceğe Hareket Et

Foça'lar kardeş oldu

150 yıllık konağı onararak ‘Tarihe Saygı’ ödülünü aldılar

Mübadelenin 100. yılında barış ve dostluk çağrısı