Kadın, Türk Amerikan Derneği’nde

Ressam Aynur Durak’ın “Kadın” temalı resim sergisi Türk Amerikan Derneği Sergi Salonu’nda açıldı.

  • 0
  • 403
Kadın, Türk Amerikan Derneği’nde
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ressam Aynur Durak’ın “Kadın” temalı resim sergisi Türk Amerikan Derneği Sergi Salonu’nda açıldı. Başkan Üner Akdeniz ve Yönetim Kurulu ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa çok sayıda sanatçı ve sanatsever İzmirli katıldı.

Sanatçının “Nereye gidersen Gözüm Sende” adını taşıyan ve resmin neresinde durulursa durulsun izleyenle göz temasında bulunan eseri başta çeşitli kadın tabloları, sergi açılışında yer alan sanatseverlerin ilgi ve beğenisini kazandı. 30 civarında yağlı boya, karışık teknik, baskı eserin yer aldığı sergi 2 Haziran’a kadar gezilebilecek.
AYNUR DURAK
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde doğan, ilk ve orta eğitimini Alaşehirde tamamlayan sanatçı, 1980 de Buca Eğitim Enstitüsü Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Asaş Filtre Fabrikasında 7 yıl Serigrafi Bölüm Başkanlığı yaptı. Anadolu Üniversitesi Resim Bölümü’nde lisansını tamamladı. 27 Yıl Milli Eğitime Bağlı Sivas -Gürün, İzmir'in Ödemiş, Uzundere, Konak, Çiğli ilçelerinde Resim, İş- Eğitimi, Tasarım Öğretmeni olarak orta öğretimde çalıştı. 2014 de emekli oldu. Çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürüyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Minik ressamlar hem Cumhuriyet’i hem de umudu resmetti

Neşeli coşkulu muhteşem kapanış

30 Yılın İzleyicisine teşekkür: Maffy’s Jazz

Dikili’de Görkemli açılış

Bayraklı’da sanat şöleni

“Feminen” Çağdaş Dans Performansı 30. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde