Karabağlar’ın amatör sanatçıları

  • 0
  • 821
Yazı Boyutu:

Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Güz Dönemi kurslarına katılan ve başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgeleri verildi.
2010 yılı Güz Dönemi’nde başlayan, resim, gitar, tiyatro, etkili ve güzel konuşma alanlarında eğitim gören 70 kursiyer, izleyenlere eğitim gördüğü alanlarda mini gösteriler sundu. Ufuk Yünak’ın koordinatörlüğünde gitar eğitimi alan 10 kursiyerin, “Caddelerde Rüzgar”, “Bir Şarkısın Sen”, “Hatırla Ey Peri”, “Yıldızların Altında” gibi unutulmaz şarkıları, izleyicilerden büyük alkış aldı. Resim kursuna katılan 15 kursiyerin, yağlıboya ve sulu boya tekniğiyle yaptığı 30 eser de sergilendi. Sergi, katılımcıların beğenisini kazandı.
Çalıkuşu Kongre ve Nikah Salonu’nda yapılan törende kursiyerlere sertifikalarını Karabağlar Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Cengiz Üzün ve Muslu Yılmaz verdi.
Karabağlar’da tüm mahallelerde kültürel ve sanatsal kurslar düzenleyerek, çocuklara ve gençlere ulaşmak istediklerini belirten Üzün, “Çocuklarımızı belediyemizle birleştirmek, kaynaştırmak için çalışıyoruz. Bu kaynaştırmayı en etkili şekilde kültür sanat etkinliklerinde yapabileceğimizi düşünüp, çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırıyoruz. Bugün çalışmaların meyvelerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz” dedi.

Muslu Yılmaz ise, kursiyerlere katılım belgelerini vererek tebrik etti. Tiyatro ve gitar kurslarına katılan kursiyerler, katılım belgelerini aldıktan sonra eğitim gördükleri alanlarda kısa gösteriler yaptı. Resim kurslarına katılan kursiyerlerin, 30’u aşkın eseri ise Çalıkuşu Sergi Salonu’nda sergileniyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv