Kardeş kent Defne’ye araç desteği

Ödemiş Belediyesi, kardeş kent ilişkisi kurduğu Hatay’ın Defne Belediyesi’ne araç desteği sağladı. Ödemiş Belediyesi’nin bir adet 4x4 kamyoneti Defne ilçesine gönderildi.

  • 0
  • 221
Kardeş kent Defne’ye araç desteği
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ödemiş Belediyesi, kardeş kent ilişkisi kurduğu Hatay’ın Defne Belediyesi’ne araç desteği sağladı. Ödemiş Belediyesi’nin bir adet 4x4 kamyoneti Defne ilçesine gönderildi.

6 Şubat ve 20 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketlerinden etkilenen merkezlerden olan Hatay’ın Defne ilçesi ile Ödemiş ilçesi arasında 6 Mart 2023 tarihli Ödemiş Belediye Meclisi kararıyla kurulan kardeş kent ilişkisinin ardından Ödemiş Belediyesi, Defne Belediyesi’ne araç desteği sağladı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, meclis üyeleri Ufuk Aykol ve Metin Uçar ile birlikte Defne Belediyesi görevlileriyle görüşerek bir adet 4x4 kamyoneti teslim etti.

Üzerinde Ödemiş Belediyesi ve Defne Belediyesi logolarının yer aldığı kamyonetin kardeş kent bağının da bir simgesi olacağını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Pazartesi akşamı meclisimizde acıların kenti Hatay’ın Defne ilçesi ile kardeş kent ilişkisi kurma kararı almıştık. Deprem felaketlerinin ardından Ödemişlilerin yardımlarını ilk ulaştırdığımız merkezlerden birisi Hatay ilimizin Defne ilçesi olmuştu. Defne’ye, Samandağ’a ulaşmıştık, son olarak da Kahramanmaraş’a gitmiştik. Böylece gönül bağımız oluştu. Acılar bizi birleştirdi. Kardeş olmak kolay değil. Defne Belediyesi’nin hemen hemen tüm araçları enkaz altında kaldığı için, hizmet vermede zorluklar yaşanabileceğini düşünerek bu kardeşliğin göstergesi olarak 4 çeker bir aracımızı Defne Belediyemize gönderiyoruz. İyi hizmetlerde kullansınlar. İbrahim Güzel Başkanımıza, Defne Belediyesi ailemize ve tüm Defnelilere selamlarımızı iletiyoruz. Hayırlı olsun, yolları açık olsun” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri karla mücadele için sahada

Çalıkuşu Semt Merkezi yakında

Tematik parklarına yoğun ilgi

Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali 4-7 Mayıs'da

Komünist Osman belgesel oldu

Göçler Anılarımızda Hep Yaşayacak